Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siemka poradzi ktoś jak wyjść z sytuacji nie dawno z żoną przeprowadziliśmy się po za Białystok , córa chodzi jeszcze do przedszkola w Białymstoku, nie dawno urodził mi się syn i chciałbym żeby też chodził w Białym. Problem w tym że jest rejonizacja , zlozylem podanie ale z tego co babka mówiła w żłobku do którego złożyłem podanie to słaba sprawa i wniosku raczej nie rozpatrzą. Zameldowanie mam w innej gminie , we wniosku się wpisuje adres zamieszkania , da się to jakoś obejść ? Nie wiem wycofać wniosek i zlorzyc nowy z miejscem zamieszkania np u teściowej albo mojej matki ? Trochę zagmatwane wiem, zależy mi bardzo bo pracuje w Białymstoku i byłoby mi na rękę z względu na dojazdy.
#bialystok #zlobek #przedszkole #dzieci #przedszkole #rejonizacja #urzadmiasta #porady
  • 14
@KlejnotChoroszczy: podatek od gruntu płacisz jako właściciel a nie ze względu na miejsce zameldowania, te adresy w polsce są tak #!$%@? i ich wymóg, że wszystko legit. melduj i w dupie miej. w wynajmowanych chatach jest obowiązek meldunkowy a ile ludzi tego nie przestrzega i żyje. w razie czego rżnij głupa i tyle, meldunek i pora na CS'a () poza tym kaman, tu chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzychooo11: no to na chwile wszyscy mamy meldunek w gminie Juchnowiec Koscielny , pracujemy w Białym i oboje rozliczamy się w pierwszym urzędzie , to co wycofać ten wniosek co dałem i wpisać poprostu adres zamieszkania teściowej czy tam matki ?
@KlejnotChoroszczy: mogę jutro podpytać w pracy kolegi jak to robi i dam Ci znać,odezwij się,nie ma obowiązku meldunku w skarbówce podajesz że mieszkasz w białym i tyle,twoje podatki trafią do białego, a do żłobka musisz zanieść pit jak rozumiem bo kolega musiał nosić pit z tego co wiem, i tam będzie adres z białego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzychooo11: to dla uściślenia sytuacji . Oboje z żoną pracujemy w Białym , rozliczamy się w pierwszym urzędzie , zameldowanie mamy po za Białymstokiem, wniosek już poszedł z miejscem zamieszkania faktycznym. Przekaz koledze , zobaczymy co podpowie
@KlejnotChoroszczy: no jest dokładnie jak pisałem, jest zameldowany poza białymstokiem, ale w urzędzie skarbowym i w pracy wpisał adres teściowej z białegostoku jako miejsce zamieszkania, i tyle. Nawet auto ma na BI bo w umowie wpisał adres teściowej, nie ma obowiązku meldunku, liczy się adres zamieszkania, na pit ma adres z białego i tyle
@KlejnotChoroszczy: Gdzie rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania czy zameldowania 2022?
45 ust. 1b ustawy o pdof) zmieniły się 1 stycznia 2022 r. Nowe regulacje wskazują, że zeznanie podatkowe należy przekazać do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podatnika w dniu, w którym składane jest zeznanie podatkowe.9 mar 2022