Wpis z mikrobloga

Jak się posiada umowę na internet w plusie i się ją wypowie to pozostałe numery/spłaty rat telefonów są bez zmian i te usługi nie mają na siebie wpływu (oprócz ewentualnej utraty rabatu smartdom)?

Internet kończy się w grudniu, na umowie z 2020 r. jest jakaś umowa powiązana i wpisany nie używany numer telefonu (plus plan zero) ale okazuje się, że to router kupiony na własność. Na fakturzę widnieją 4 numery (w tym jeden to SIM internetu i drugi to ten z umowy powiązanej ale to chyba dotyczy routera, bo tego numeru nikt nie używa ani nic..) tak więc po wypowiedzeniu pozostaną tamte 2 i ewentualnie nie będzie rabatów za posiadanie kilku usług?

#plus #telekomunikacja #internetmobilny #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 4
@Mikseth: numer, na którym masz plan zero jest odrębną umową i wymaga osobnego wypowiedzenia. Jeśli chodzi o rabaty, to najlepiej będzie jeśli wyślesz pytanie na bok@plus.pl, to konsultant będzie mógł sprawdzić co i jak (który nr był umowa uprawniającą, a który rabatowany itp.) Podrzuć mi później nr zgłoszenia, to przyśpieszę weryfikację.
@Specjalista_Plus: Dzięki za informację, tak jutro zrobię.

A co do tego planu zero (dopisanego w umowie jako powiązana) - co to jest? Trzeba i z tego zrezygnować rezygnując z internetu? To jest jakiś plan internetowy czy na rozmowy/sms? Nie ja z tego korzystam stąd nie jestem w temacie ale wiem, że tego numeru nikt nie używa - na fakturze widnieje i jest za niego 0 zł jednak jedynie gdzie go jeszcze
@Mikseth: zapewne na ten numer jest zapisana umowa ratalna. Abonament wynosi 0 zł o ile się tej karty nie użyje. Jednak ma swój cennik, np.
10 zł za pierwsze połączenie w danym Okresie rozliczeniowym, drugie i każde kolejne połączenia - bezpłatne
10 zł za pierwszy SMS w danym Okresie rozliczeniowym, drugi i każdy kolejny - bezpłatny

Możesz wypowiedzieć tę umowę, raty (jeśli zostały jeszcze jakieś do spłacenia) i tak zostaną.
@Specjalista_Plus: No tak, na to wygląda bo był router brany na raty, ale rata właśnie się skończy w grudniu (24. rata). To teraz jak napisać takie wypowiedzenie? 2 osobne? Na tej umowie jest informacja o powiązanej umowie ale żadnego numeru tej umowy nie widzę (jedynie numer telefonu).