Wpis z mikrobloga

Czy da się pomalować pojedyńczy element samochodu lakierem perłowym białym aby nie było widać różnicy? Znajomy lakiernik który ma terminy na najbliższe 4 miesiące powiedział, że takim półśrodkiem jest cieniowanie sąsiednich elementów ale to i tak będzie widać czy to przy dziennym czy sztucznym świetle, więc całe auto będzie musiało być lakierowane albo powinienem dostać rekompensatę od ubezpieczalni z tytułu utraty wartości majątkowych + zwrot za naprawę. Na razie ubezpieczalnia zaproponowała mi 2000 zł (uznali pierwotnie że to metalik 2 warstwowy) łącznie z wyciąganiem dołków na 2 elementach (bok i tylny zderzak). Roboczogodzinę wycenili na 65 zł brutto, kumacie dać auto lakiernikowi, który robi za połowę średnich stawek, malowanie perłą która ma 3 warstwy i może być spieprzona na wiele sposobów.
#lakiernictwo #bialaperla #motoryzacja #karoseria #pzu #ubezpieczenie #blacharstwo
Instynkt - Czy da się pomalować pojedyńczy element samochodu lakierem perłowym białym...

źródło: comment_16649767239tRBC51MTybx60CsxMwRLi.jpg

Pobierz
  • 12
@Instynkt: Nie, nie da się. W przypadku perły zazwyczaj lakieruje się cały bok auta, inaczej wprawne oko zawsze zauważy różnicę.
Jeżeli walczysz z ubezpieczalnią to sugeruję opinię rzeczoznawcy, zazwyczaj kosztuje ona 200-300zł, a to znacznie lepsza podkładka do dalszych działań.
@Sl_w_k_1 ta. W ASO to mu dopiero spier... Prawdziwy lakiernik ma swój serwis i tam trzepie hajs a nie ma gownoumowie w ASO. Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Tam mu na ostro pomalują jeden element, złoży reklamacje to mu zrobia cieniowanie i elo
@Instynkt Mirku rób cały bok. Zrób zdjęcia szkody przy ewentualnej sprzedaży będziesz miał podkładkę. Ewentualnie jak masz bardzo dobrego lakiernika ryzykuj z przejściem na sąsiedni element i polerka moze cos wyciagnie. Bialy to bardzo trudny lakier a perła to już szczególnie...Mialem blotnik do malowania tylko w zwykłym białym lakierze, zrobiliśmy przejscie na drzwi i wyszło bardzo dobrze, ale mój lakiernik który jest specem w całym województwie widzial roznice. Ja osobiście nie widziałem,
lemansblue - @Instynkt Mirku rób cały bok. Zrób zdjęcia szkody przy ewentualnej sprze...

źródło: comment_16649873958pShujOGJrVmVuWlrUPYyh.jpg

Pobierz
@Instynkt: Zależy czy jest miejsce na cieniowanie i czy warsztat ma ambitnego "alchemika" żeby dobrał kolor.
Najpierw należy cały samochód przejechać polerką, naprawić wgniecenia, dobrać odpowiedni kolor podkładu żeby pokrywał się z fabrycznym. Dalej mieszasz kolor według fabrycznej recepty, malujesz kartę testowa, czekasz aż wyschnie i patrzysz czy pasuje, jak nie to zmieniasz recepturę i powtarzasz process. Zabiera to trochę czasu, ale efekt końcowy jest taki, że samochód wygląda jak nowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Instynkt: znajoma ostatnio w ramach ac robiła lakierowanie przecierki.
Auto polakierowane + polerka.
No #!$%@? żart, wydaje mi się, że sam bym lepiej zrobił a jedyne co w życiu malowałem to ścianę wałkiem xd