Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy tylko mi sie tak wydaje ze rodowici mieszkancy najwiekszych miast w Polsce zawsze wyjezdzaja za granice a w miescie zostaja emeryci, osoby +50 i sloiki?
Jestem rocznik '90 z #wroclaw i wszyscy moi znajomi z podstawowki, liceum czy studiow to wyjechali albo do Warszawy albo za granice. Ja sam siedze juz na #emigracja od eee ... musze policzyc .... od 8 lat.

Ja jak przyjezdzam do Polski to tylko zeby kupic nastepne #nieruchomosc i wynajac je od razu i wracam zarabiac dolary. Poza moimi rodzicami nie ma tam juz nikogo kogo bym znal. Wszyscy znajomi a szczegolnie bananowi siedza sobie w Londynie, Paryzu, Berlinie, HK, Sydney, Monachium i w ogole nie wracaja do Polski. Troche smutne ze ludzie co przyjechali do Wroclawia nie znaja tego miasta, nie znaja okolic PKP, trojkat, nadodrze, tereny zalewowe z '97, nie znaja historii. Fajnie ze miasto zyje i sie rozwija ale szkoda ze wiele kluczowych miejsc jest rozwalanych pod deweloperke bo sloiki musza miec gdzie mieszkac.

Z ciekawostek to natrafilem na tego mema i mnie mocno rozesmial. Dla mnie wroclaw tak sie konczy na poziomie pomiedzy lvl 2 i 3. cala reszta to ??? a dla Was?

Czy tak samo podobnie jest w #krakow czy #warszawa czy #gdansk ?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633cd69789bea680cf13ebfd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy tylko mi sie tak wydaje ze rodo...

źródło: comment_1664969361xHb9Ql8aM2R38MxElRTLeM.jpg

Pobierz
  • 19
@PiotrFr: Well jak ktoś już ma kupione 5 - 6 nieruchomości i zarabia naprawdę porządnie w Euro to dałoby radę tak to zrobić jak Wrocław odwiedza raz na 1.5 roku. Niewielu takich asów jest, ale są.
@PiotrFr: Wiadomo, że pewnie są. Natomiast wbrew pozorom Ci co kupowali mieszkania przez ostatnie 10-11 lat źle na tym nie wyszli. Także życzę każdemu, żeby miał takie profity i żeby było go stać na te mieszkania z emigracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie będę twierdził, że to nie jest bait bo jesteśmy w internecie i tu każdy jest programista 25 k tylko, że też tacy ludzie istnieją.
@Darth_Gohan:

Znam w sumie osobiście dwie osoby które siedzą poza Polską, ale kupują mieszkania tutaj i wynajmują. Cały czas powtarzają, że jeszcze tylko rok - dwa i wróca. Może dlatego dla mnie to jest bardziej "normalne". Natomiast co zabawne jedna z nich jak wraca to za każdym razem jest w szoku co tu się dzieje.


Troche właśnie o to mi chodzi. Tak jak znam ludzi, co wyjechali, żeby w Polsce dom
OP ktory zapomnial kodu: @Darth_Gohan: a no widzisz, moi znajomi z sp2 czy 14 w wiekszosci siedza w Niemczech czy w UK z paroma bardziej egzoycznymi lokacjami jak australia czy Indie (mezowie hindusi). Ja nie zamierzam wracac do Polski i nie buduje wielkiego domu by tylko stal pusty. Wole lokowac kapital zeby za iles tam lat mi sie to zwrocilo.

@qwertyabc: US, wiza, finanse w ny

@PiotrFr: Czy
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy ja wiem czy sa lepsze miejsca do inwestowania?

Tak a najlepiej tam gdzie się przebywa po prostu.

Polska sie mocno rozwija,


Nieważne. W inwestycji tego typu liczy się stopa zwrotu.

We Francji de faco oplaca sie kupowac takie mieszkania inwestycyjne tylko w Paryzu, Nicei i Lyonie a wszystkie inne miasta nie rozwijaja sie tak bardzo. Francuzi ciagna glownie do Paryza a inne miasta nie przyciagaja inwestycji. Takie Calais? Bordeaux?