Wpis z mikrobloga

#agd #elektronika #kuchnia #budujzwykopem
Mam w planach zakup zmywarki, ale nigdy tym temat się nie interesowałem i w sumie nawet nie wiem od czego zacząć. Czy mógłby ktoś polecić producentów, u których warto kupować zmywarki i nie przejechać się długo terminowo (tj. serwis, dostępne części, etc.)? Jak to wygląda cenowo i ile powinienem wyłożyć aby dostać sensowny model w dzisiejszych realiach?
  • 10
@kkthxbb bosha weź, w okolicach 1700 do 2000 z trzecią szufladą na sztućce.
Co miesiąc puszczaj mu cykl na pusto z proszkiem albo kwaskiem cytrynowym na programie 70 i czyść filtry - będzie długo służyć.

Jak Ci się chce to możesz poszukać bosha z automatycznym uchylaniem drzwi po skończonym programie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kkthxbb: Amica z wyższych serii. Robiona w Polsce, też porządna zmywarka a w przypadku awarii części znacznie tańsze niż Bosch/Siemens
@kkthxbb: Mam bosha i jest bezproblemowa. Pewnie inne firmy ze średniej/wyższej półki też będą OK.
Bierz z szufladą na sztućce i automatycznym otwieraniem po skończonym programie. Nie bierz modeli 45cm, bo garnki i miski i tak będziesz mył ręcznie.

Spłukuj z większego syfu przed wstawieniem (albo często czyść filtr - jak wolisz, ale polecam spłukiwać), regularnie czyść i ciesz się brakiem mycia naczyń.
@becvvv: lodówka bosh lub samsung (wybieraj te z digital/smart inverter) - ogarnij tylko umiejscowienie i którymi stronami dana lodówka oddaje ciepło.
pralka - bosh/siemens
okap - nie potrafię się wypowiedzieć bo z żadnym nie miałem styczności. Ja bym pewnie kupił coś co będzie łatwe w utrzymaniu i nie wyglądało jak kupa gówna (pewnie dlatego od 5 lat nie mam)
płyta - bosh - mają chore standardy bezpieczeństwa i jakości w porównaniu