Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: Wszystko zależy od designu i tego, czy te starsze bloki miały niedawno odświeżenie elewacji, czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowy blok to do 5 lat, tym bardziej, że w tym czasie wszystkie istotne wady (jak np. zalewanie garażu podczas ulewy) powinny już być jawne.
@KromkaMistrz: dla mnie podział jest mniej więcej taki: PRL, lata 90-00, budowane w 00-10 i budowane po 2010. Wydaje mi się, że w dużych miastach bloki budowane po roku 2010 często już były dość spoko - nowe duże windy, szerokie klatki, garaże podziemne - oczywiście dane z IDZD ale od 2010 odnoszę wrażenie, że zaczęło się tego widywać sporo więcej i cały czas buduje się podobnie.
@vinmcqueen: a ja właśnie odnoszę wrażenie, że te bloki budowane na przełomie wieków są najlepsze. Najszersze klatki, dobra akustyka, hale garażowe.. Te najnowsze bloki są konstruowane tak, aby tylko wypełnić wszystkie regulacje, nic ponad to. A z kolei patrząc nie na blok tylko całe osiedla to najlepsze są własnie PRLowskie: bloki ustawione pod kątem a nie równolegle, pełno przedszkoli, szkół, pasaży handlowych itp
@buysy: ale nie mówię, które są lepsze, tylko jak sam mniej więcej rozróżniam bloki jeżeli chodzi o ich "wiek", a przynajmniej tak robiłem jak szukaliśmy mieszkania.

Lata 2000-2010 to często niskie bloki o określonej architekturze (nie jestem w stanie jej jakoś konkretnie nazwać), nie robiło się jeszcze wtedy tak często garaży podziemnych, bryły były często bardziej "skomplikowane", różnokolorowe elewacje itp. gdzie po 2010 znowu wydaje mi się, że był zwrot ku
@buysy: w sumie faktycznie napisałem, że "bloki po 2010 były już dość spoko", ale to bardziej chodziło mi o ogólny wygląd, bo nie do końca lubię te z lat 2000-2010. No nieważne.