Wpis z mikrobloga

Miałem na oku kilka aut, głownie coupe w dizlu:

- renault laguna coupe
- renault megane coupe
- DS4
- Citroen c5
- BMW 1 coupe
- BMW 3 coupe
- VW Golf
- VW Sirocco
- Seat Leon
- volvo c30
- volvo s40

Wymagania, to minimum 2010 rok, dobre wyposażenie i przebieg mniej niż 200kk km. Miałem do wydania już ze wszystkim lekko ponad 30k zł.

I to jest po prostu kpina ile się przepłaca za sam znaczek. Auto z logo bmw/VW, większość wypierdziane, jakieś golasy w porównaniu do innych, z dużym przebiegiem i tak są droższe od takich francuzów czy volvo.

Wszystkie te auta mi się podobały, ale to co maja do zaoferowania francuskie auta, to po prostu biją konkurencję o głowę. Na koniec zastanawiałem się między dwoma volvo, megane, a Laguną.

Zdecydowałem się na lagunę coupe. Auto praktycznie w najbogatszej wersji wyposażenia, m.in. system hands free, nagłośnienie bose. Auto bezwypadkowe, ok 180kk km. Za porównywalny model takiego bmw serii 3 w coupe bym musiał dać pewnie z ok 40k zl, jak nie więcej.

Dodatkowo na duży plus Laguny jest to, że jest to naprawdę ładne auto w wersji coupe i nie ma ich za dużo na drogach.

#motoryzacja #renault #samochody
  • 18
  • Odpowiedz
@technojezus:

I to jest po prostu kpina ile się przepłaca za sam znaczek. Auto z logo bmw/VW, większość wypierdziane, jakieś golasy w porównaniu do innych, z dużym przebiegiem i tak są droższe od takich francuzów czy volvo.


W dodatku w takim scirocco jest gówniane 1.4tsi które dopiero pare lat później poprawili, jedynie diesel ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@technojezus:

Wymagania, to minimum 2010 rok, dobre wyposażenie i przebieg mniej niż 200kk km. Miałem do wydania już ze wszystkim lekko ponad 30k zł.

BMW 3 coupe


wypierdziane, jakieś golasy

Szok i niedowierzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak, to są wymagania do francuzów i tam szukaj
  • Odpowiedz
Zdecydowałem się na lagunę coupe. Auto praktycznie w najbogatszej wersji wyposażenia, m.in. system hands free, nagłośnienie bose. Auto bezwypadkowe, ok 180kk km.


@technojezus: to nie jest najbogatsza wersja a raczej taki standard. Miała biksenony czy nie?
  • Odpowiedz
to nie jest najbogatsza wersja a raczej taki standard. Miała biksenony czy nie?


@ksiak: nie mam tylko 4controll

Bieda edycje nie mają hands free skórzanej kierownicy, brak nawigacji, kierownica bez przycisków. Systemów nagłośnienia w takiej lagunie masz 4 do wyboru od podstawy przez arkamys 3d do bosa. Ksenony jedynie masz w standardzie z tego co kojarzę i klimę, reszta to dodatki.
  • Odpowiedz
Bieda edycje nie mają hands free skórzanej kierownicy, brak nawigacji, kierownica bez przycisków.


@technojezus: to co opisałeś to jest ultra bieda.

Normalne wersje miały HF i skórzaną kierownicę zresztą to bez znaczenia bo ją łatwo zmienić. Najrzadsza była edycja Monaco.

. Systemów nagłośnienia w takiej lagunie masz 4 do wyboru od podstawy przez arkamys 3d do bosa.

Z nawigacji Ci nic bo tam chyba Carminat DVD głównie siedział i tak czy
  • Odpowiedz
@ksiak: nie widziałem nigdy laguny coupe w halogenach.

Z nawigacji Ci nic bo tam chyba Carminat DVD głównie siedział i tak czy inaczej do wywalenia i wymiany


Masz podstawową nawigacje i tom toma, którego bez problemu aktualizujesz. Po liftingu miales dostęp do rlinka tom toma, dodatkowo wtedy tez dodali opcje android/apple auto
  • Odpowiedz
nie widziałem nigdy laguny coupe w halogenach.


@technojezus: racja, rozpędziłem się, tam rozróżnienie było na skrętny i nieskrętny.

Masz podstawową nawigacje i tom toma, którego bez problemu aktualizujesz. Po liftingu miales dostęp do rlinka tom toma, dodatkowo wtedy tez dodali opcje android/apple auto


@technojezus: W Lagunie III miałeś:
Carminat CD, Carminat DVD, TomTom, TomTom z Bose, R-Link. Mowa o nawigacjach. Nic innego nie było.

Jak dobrze pamiętam, To oficjalnie Android
  • Odpowiedz
@ksiak: nie za takie grosze znowu. I problem znaleźć naprawdę sprawny a nie tylko działający.
No i sytuacja nie będzie się poprawiać z wiekiem.
Po prostu trzeba o tym pamiętać, bo mało kto się spodziewa w Renault części kosztującej połowę wartości auta
  • Odpowiedz
@ksiak: no właśnie 1600 to dość dużo
W porównaniu do nowego to spoko.

@technojezus: nie do końca bezawaryjne bo z czasem pojawiają się luzy, które się powiększają z czasem. Fakt, że nie ma tak, że nagle przestanie działać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@technojezus: szkoda, że bez 4c, bo promień skrętu jest wtedy prawie jak w segmencie B. No i wersje GT się lepiej prowadzą.

Tak czy tak projekt bryły świetny. W sumie nie kupiłem tylko dlatego że nie chciałem manuala
  • Odpowiedz