Wpis z mikrobloga

cześć
Chciałbym Was dzisiaj zaprosić na Porto Santo, czyli mniejszą siostrę Madery. Porto Santo ma zaledwie niecałe 43 kilometry kwadratowe powierzchni i słynie z plaży o jasnym piasku, która ma około 9km długości.
Zapraszam do znaleziska

Na Porto Santo koniecznie trzeba zobaczyć:
- Główną plażę, która ciągnie się niemal przez całe południowe wybrzeże wyspy.
- Punkt widokowy Miradouro das Flores, z którego mamy przepiękny widok na całe Porto Santo i sąsiednią Ilheu Da Cal.
- Miasteczko Vila Baleira, w którym mieści się molo oraz dom Krzysztofa Kolumba.
- Moinhos de Vento de Porto Santo, czyli kolorowe wiatraki, z których rozpościera się piękny widok na wyspę.
- Praia do Cotrim oraz naturalne baseny, które znajdują się po wschodniej stronie wyspy.
- Szlak na Pico Branco and Terra Chã.
- Punkt widokowy Miradouro do Pedregal.
- Położone po północnej stronie wyspy Fonte da Areia

https://www.wykop.pl/link/6843161/porto-santo-portugalia-mniejsza-siostra-madery/

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #portugalia #europa #madera #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #zainteresowania #ciekawostki
antekwpodrozy - cześć
Chciałbym Was dzisiaj zaprosić na Porto Santo, czyli mniejszą ...

źródło: comment_1664774206kEWNCBm5ECgkj4FDkFJDXH.jpg

Pobierz
  • 10
@shuriken: czy są czartery z Polski to nie wiem, prędzej widziałem jakieś bezpośrednie loty z Niemiec. Niby piszą, że pogoda w miare ok przez cały rok, ale z drugiej stronie na sąsiedniej Maderze zimą bywa różnie :). Ogólnie trzeba przyjąć, że miesiące zimowe i jesienne są dużo chłodniejsze i jest dużo więcej opadów. Tutaj masz zestawienie roczne temperatur i opadów https://www.wakacje.pl/pogoda/portugalia/porto-santo/
@antekwpodrozy: Byłem na maderze pare lat temu i na wyspie jest co robic - to nie jest raczej wyspa na nic nie robienie na plazy, ktore zreszta sa czarne, bo wulkaniczne. Tu trzeba po prostu chodzic - po lewadach. Do tego marakuje przeroznych odmian, ogrod botaniczny, kolejka - madera jest idealna dla tych co lubia chodzic i zwiedzac :) Wyspa jest przepiekna. Wyspa ma tez sporo polskich akcentow. No i jest