Wpis z mikrobloga

Mireczki dom który remontuje jest ceglany. Niestety jest to stara cegła, tzw "polucha" która wygląda źle, kruszy się i w dodatku jest krzywo ułożona. Tak czy siak dom nie jest "szczelny" i muszę go ocieplić styropianem.
W związku z tym, że cegła mi się ogólnie podoba i z "ceglaną" historią domu, który przechodzi metamorfozę, chciałbym zostawić ceglane detale. Ceglane fundamenty + ceglane parapety i "nadproża" okien/tarasów tak jak w załaczniku.
Dom robię na wiejski styl, więc mam już okna ze szprosami, podobają mi się też okiennice, które na pewno finalnie na elewacji się pojawią. Co myślicie o takim połaczeniu? Na górze inspiracje, na dole to jak ja sobie to wizualizuje. Hit czy kit?

Teraz pytanie technicze: stare okna wyleciały, w ich miejsce są nowe, ustawione maksymalnie na brzegu, powierzchnia okien licuje z powierzchnią zewnętrzną ścian. Tak jak wspomniałem dom muszę ocieplić więc dojdzie 10 cm styropianu. Tynk będzie maksymalnie zwykły, biały. Chciałbym, aby cegła na parapety, nadproża i fundament była taka sama, "z jednej parafii". O ile cegła na parapet to będzie po prostu cała "cegła" o tyle nadproża i fundament to musi być jakaś imitacja cegły, przyklejana na klej. Pewnie będzie ciężko dostać takie ceglane "płytki" do przyklejenia, żeby mi pasowały z cegłą z parapetu, wiecie może jak na to zaradzić? Znacie jakieś sklepy specjalistyczne? Z góry dzięki!

#remont #warmianskachata #dom #budujzwykopem
Podlaski_warmianin - Mireczki dom który remontuje jest ceglany. Niestety jest to star...

źródło: comment_1664742210gRkH6Z9bpnVhT3azwP5g8I.jpg

Pobierz
  • 1
@Podlaski_warmianin: pisz/dzwon do „elkamino dom” z Milanówka. Sam u nich brałem cegły na parapet (może w tym tyg w końcu mi je ktoś przyklei), ale i płytki ceglane tez się jakieś znajda. Generalnie fajna firma i bardzo elastyczna jeśli chodzi o potrzeby klienta.