Wpis z mikrobloga

Siemanko,
korzystam z XTB do polskich akcji, z BOŚ do etfów w ramach IKE i w ramach dywersyfikacji geograficznej chcialbym jeszcze gdzie indziej zalozyc konto w celu kupywania amerykanskich akcji- głównie to beda spółki dywidendowe.
Przede wszystkim ma byc bezpiecznie, dobry kontakt z supportem jakby co no i prowizje zeby nie byly super wysokie xd

interactive brokers,Lynx czy Degiro ?
Co bedzie lepsze dla polskiego podatnika ?
Beda mnie interesowaly tylko amerykanskie spółki- głównie dywidendowe. Chcialbym stworzyc portfel, ktory bedzie co x czasu wyplacal kaske w postaci dywidend xd

Tag dawno sledze i sporo jest tutaj wyjadaczy, ktorzy na pewno cos doradza.
Pozdro
#gielda #inwestycje

Najlepszy broker dla polaka do kupywania amerykanskich akcji za dolary

  • Degiro 29.0% (9)
  • interactive brokers 45.2% (14)
  • Lynx 6.5% (2)
  • Inny 19.4% (6)

Oddanych głosów: 31

  • 10
@Blomex: Jakos tak bardziej przejrzyście jest prowadzic 3 portfele u trzech brokerow xd
Xtb bo zerowe prowizje, BOŚ bo IKE/Catalyst i teraz szukam brokera do amerykanskich akcji.
Nie chce polskich i zagranicznych trzymac na xtb, bym sie czul niekomfortowo- nie wiem z czego to wynika u mnie, taki kaprys xd

U zagranicznego brokera przeraza mnie to, ze gdyby byłą jakas aferka, to musialbym sie sądzić w kraju, gdzie owy broker ma
@Prawilniak: jak dobrze pamiętam to na XTB możesz mieć do 3 różnych subkont ( np. inna waluta ) przez to liczą się oddzielnie np. jedno do polskich akcji. 2 do amerykańskich w USD a 3 do jakieś super spekulacji. + XTB oferuje od jakiegoś czasu W-8BEN a to chyba pierwszy broker, który to ma. W-8BEN to pomocne przy dywidendach z USA.
@acpiorundc:
Wiem, ale tak jak mowie. Bede sie lepiej czul, jak to bedzie jednak inny broker.
Teraz czytam, że Lynx to taki interactive brokers tylko, ze z oferta dla polakow i siedziba blizej. Moze sie na nich skusze. No nic, pomysle jutro.
Moze jeszcze ktos jutro cos podpowie ;d