Wpis z mikrobloga

@Cyfranek: No to człowiek się dowiedział że jakiś problem z okładkami istnieje( ͡° ͜ʖ ͡°) i że został naprawiony. Chociaż jestem ciekaw kiedy naprawią wysyłanie ebooków do ich chmury, wgrywam ebooki z innej strony a kindle twierdzi że to z amazonu, i tak samo pod koniec się pyta o zostawienie oceny( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cyfranek: To ja nie wiem ocb. Żeby nie było ja wrzucam książki z wielu źródeł. Część amazon, część polskie księgarnie część nieoficjalne źródła. Kiedyś był problem owszem ale od pewnego czasu całkiem ładnie wszystko ogarnięte. I to na właśnie kilka miechów przed twoimi newsami, że aktualizacje zostały wypuszczone które to ogarniają.

A sam na swoim czytniku mam półroczne opóżnienia aktualizacji jeśli sam ich nie wymusze.
@fejk_nejm: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ja wrzucam i po kablu, i przez Calibre, i przez e-mail i Legimi. Chyba przy tytułach z Legimi najpierw mi okładki znikały. A potem już leciało. Po przywróceniu ustawień fabrycznych przez chwilę było OK, a potem też siadło. Odpuściłem temat, ale jak ludzie pisali, że najnowsza aktualizacja naprawiła problem to się ucieszyłem. No nic, może jeszcze nie teraz będzie mi dane :)
U mnie zawsze kicha. Nawet jak ostatnio kupiłem całkiem nowy Kindle Paperwhite 5 Kids Edtion, to okładki miałem ładnie wyświetlane tak z tydzień czy dwa, a potem się posypały :(


@Cyfranek: Poczytałem trochę o tym w dokumentacji calibre i się okazuje że amazon próbuje pobrać okładkę z swojego serwera i jeżeli nie uda mu się to resetuje on okładke.

https://manual.calibre-ebook.com/faq.html#covers-for-books-i-send-to-my-e-ink-kindle-show-up-momentarily-and-then-are-replaced-by-a-generic-cover

Rozwiązanie: Albo podpinasz kindla ponownie do kompa i pozwalasz calibre na
@CabalEnjoyer: Pierwszy sposób z sukcesem używałem do niedawna. Teraz mi już nie działa :( Raczej nie odepnę czytnika od sieci, bo na bieżąco korzystam z wysyłki artykułów z WWW przez send-to-Kindle