Wpis z mikrobloga

w piątek dokupione kolejne +1,5szt #tsla + opcja TSLA Sep 2023 758.330 call (za $3,55) #opcje

BTW, myślę, że w poniedziałek wrzucę kolejny raport #zbieramnatesle, więc stay tunned. Ten wpis natomiast powstaje po to, by móc przedyskutować samą kupioną opcję i ewentualne strategię.

Kupując ww. opcję, tym samym, kupiłem pierwszą opcję na poważnie. Poprzedni zakup sprzed 10 miesięcy, jak opisywałem był testowy i czysto edukacyjny.

na poważnie


Może jeszcze doprecyzuje, co mam na myśli. Kupując tę opcję, wcale nie daje do zrozumienia, że wierzę, że w ciągu niespełna roku, do września 2023, #tsla osiągnie cenę 758,33, czy nawet 761,88, bym wyszedł na zero....tym samym robiąc wzrost o 186%.

Bardziej liczę na to, że w okresie 2-3 miesięcy, cena akcji Tesli wzrośnie o jakieś $60-$80 (+22%-30%)... co mogło by pozwolić mojej call opcji wzrosnąć na wartości. Nie mówię, że tak się stanie, mówię, że widzę na to szansę. Głównie po ogłoszeniu wyników finansowych za Q3, oraz po tym jak po Q3 earnings call, dojdzie do instytucjonalnych inwestorów, jakim prezentem okazał się dla Tesli Inflation Reduction Act. Liczę, że będzie dużo pytań na Say na ten temat.

Jeżeli Tesla w między czasie dostanie credit rating update, z junk status na investment grade, to może być ciekawie... a dużo się ostatnio dzieje w tym zakresie.

Ogólnie, za opcje zapłaciłem 100*$3,55 = $355 = 1760,8 PLN. Liczę się z tym, że większość z tej kwoty mogę stracić. Dlaczego zdecydowałem się na taki kosmicznie wysoki strike price? Głównie dlatego, że nie chciałem wydawać na opcje więcej. Dużo bardziej wolałbym kupić opcje ponad 2 letnią, na cenę przykładowo $500, ale taka JAN17'25 (czyli +839 dni), ze strike price $500, kosztuje $51,50 per akcja, czyli za pojedynczą opcje na 100 akcji, musiałbym wyłożyć 25 544 PLN. A na to bym nie był gotowy.

Jeżeli w ciągu 2-3 miesięcy, nie będzie się zapowiadać na możliwość wyjścia na plus, będę rozważał sprzedaż tej opcji, dołożenie pewnej kwoty i kupienie nowej opcji z nieco dłuższym terminem.

Ogólnie, na ten moment, ta bardzo ryzykowna opcja stanowi zaledwie 0,2% mojego portfolio w TSLA. Takie ryzyko jest dla mnei w pełni akceptowalne.

#gielda #opcje #tsla #opcyjki
  • 14
  • Odpowiedz
może mi sie uda kogos z was zmotywować, by mi wyjaśnił, dlaczego to co zrobiłem według Was jest bez sensu :D


@anonimowy_programista: skoro prosisz

Bardziej liczę na to, że w okresie 2-3 miesięcy, cena akcji Tesli wzrośnie o jakieś $60-$80 (+22%-30%)... co mogło by pozwolić mojej call opcji wzrosnąć na wartości


@anonimowy_programista: przy takim obrocie spraw, wzrost o 30% w 3 mc, Twoja opcja traci na wartosci

Jezeli opcja zeby
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: a wisienką na torcie jest to że kupiłeś BARDZO drogie opcje. Zobacz jak wysoko jest implied volatility na tesli, przepłaciłeś za premium. Opcje kupuje się przy niskim iv gdy zmienność jest mała, musiałbyś mieć dużo szczęścia żeby to na siebie zarobiło, bo aktualnie jedziemy pionowo w dół.
  • Odpowiedz
@151346136: sorry, że dopiero dzisiaj odpisuje. Byłem w większości off-line.

przy takim obrocie spraw, wzrost o 30% w 3 mc, Twoja opcja traci na wartosci


Generalnie skłamałbym, gdybym powiedział, że swoją strategię mam z góry opracowaną. Generalnie w momencue zakupu opcji dużych ruchów spodziewałem się w ciągu miesiąca. Wyniki produkcji/sprzedaży + raport finansowy za Q3.

Wiec generalnie miałem nadzieję, że duże wzrosty będą miały miejsce szybciej.

Wczoraj sytuacja się natomiast skomplikowała,
  • Odpowiedz
Generalnie w momencue zakupu opcji dużych ruchów spodziewałem się w ciągu miesiąca


@anonimowy_programista: w takim razie tego sie nie gra bardzo odleglymi opcjami i nie deep OTM

dlatego ja osobiście modliłem się o split 20:1, a nie 3:1. Opcje, które naprawdę mnie interesują, są po prostu zbyt drogie :(


@anonimowy_programista: no wlasnie, tu jest pies pogrzebany, opcje sa drogie nominalnie, jedna opcja to pare kola USD
Dlatego bierzesz bardzo odlegle
  • Odpowiedz