Wpis z mikrobloga

Typ mnie serio rozbawił, jak i zirytował jednocześnie. Najpierw porównuje tego potworka od amazona do klasyków filmów, takich jak Kwiat granatu, czy filmów Jodorowskiego. Na jakiej podstawie? Otóż tamte filmy nie miały rozbudowanej historii, ale za to zachwycały wizualnie. Pierścienie władzy może i mają, więc problemy fabularne, ale mają też piękne widoczki, więc można powiedzieć, że to już klasyk kina. Jest to oczywiście bzdurne porównanie. Kwiat Granatu zachwycał co prawda wizualnie, ale na poziomie symbolicznym. Ten film miał swój klimat i swoją głębię. Serial Amazona po prostu ładnie wygląda w niektórych scenach, ale nie ma w tym żadnej głębi czy poetyckości, jaki oferuję tamtej film. Jest to bowiem dzieło komercyjne, a nie artystyczne jak tamte produkcje. Potem jeszcze dodaje, że jak ktoś śmie oczekiwać od filmów dobrej fabuły, to lepiej niech się zajmie czytaniem książek, bo w filmach chodzi o ładne widoczki. To już jest wręcz obraźliwe, że nie mam słów. Resztę materiału już nie komentuje, bo do dyskusja o odpowiednim sprzęcie do oglądania filmów. Tyle ode mnie.

#lotr #ringsofpower #amazon #seriale #film #wladcapierscieni #ichabod
Al-3_x - Typ mnie serio rozbawił, jak i zirytował jednocześnie. Najpierw porównuje te...
  • 5