Wpis z mikrobloga

#wino #kiciochpyta #wroclaw

Cześć Mirki i Mirabelki. Przychodzę do was z prośbą o pomoc, ponieważ sam nie jestem w stanie tego znaleźć ani zlokalizować sklepu, który by posiadał ten trunek.

Chodzi o dosyć tanie wino frizzante o nazwie Treco, które piłem na wakacjach we Florencji i było bardzo dobre (dla mnie, a nie jestem jakimś smakoszem win, żeby nie było).

Niestety nie miałem jak tego przewieźć w bagażu samolotem, a na miejscu w Polsce nie mogę nigdzie tego znaleźć. Macie może pomysły, gdzie mogę spróbować moich poszukiwań, czy raczej nie ma szans na znalezienie (chyba) lokalnego wina? Na stronach internetowych są tylko jakieś włoskie sklepy, z czego tylko jeden jaki udało mi się znaleźć w teorii dostarcza do Polski, ale koszta takiej wysyłki zabijają jakikolwiek sens takiej operacji.

Z góry dzięki za wszelkie porady i odpowiedzi :)
Pobierz korbuzz - #wino #kiciochpyta #wroclaw 

Cześć Mirki i Mirabelki. Przychodzę do was z ...
źródło: comment_1664552300kBHASUeAatAHXNiM99WcRj.jpg
  • 8
@024_: Niby tak, ale to była tanie i dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapłaciłem za nie 5 euro za butelkę w lokalnej restauracji, także zdecydowanie jest tanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@korbuzz: Jeżeli nie jesteś smakoszem win to pomogę Tobie ale nie z tym konkretnym winem bo pewnie sprzedają go w okolicach tej winnicy. Trochę win już wypiłem i powiem tak, wino białe praktycznie każde prosecco dry lub extradry max 11,5% oczywiście mocno schłodzone, tak samo każde wino białe gazowane frizzante secco max 11% na zimno max do 10 stopni to będą Twoje smaki. Chardonnay ciężko zepsuć więc jest popularne i było
Pobierz sanguediguida - @korbuzz: Jeżeli nie jesteś smakoszem win to pomogę Tobie ale nie z t...
źródło: comment_166455318107XqpK9YFbV7J6ME8ANJs1.jpg
@korbuzz znam Twój problem, bo sam lubie lokalne włoskie tanioszki. Bardzo rzadko idzie to u nas kupić, bo akcyza zabija opłacalność ściągania tego przez hurtownie- za tanie tam, za drogie u nas. Szukaj busiarzy i grupy italomaniaków na fb, jedni i drudzy jeżdżą do IT samochodem i czasami pomagają ściągnąć po pare butelek.