Wpis z mikrobloga

Mirki nieustannie od ponad 1.5 roku szukam jednego zapachu i do dziś go nie znalazłem, przez niego też czasem bywam na tym tagu.
Dokładnie czegoś co pachnie jak ta pomada. Byłem w wielu niszowych perfumeriach z wacikiem z tą pomadą i nic niestety nie udało się dobrać co by tak pachniało.

Pachną jak takie przygaszające się ognisko, ale nie czuć tam żadnych 'świeżych' nut typu igliwia. To jest kawał dymu z drewna (nie wędzarniczego i nie zapachu spalenizny) ale taki nieduszący, taki co się utrzymuje na bluzie na drugi dzień po ognisku.
Naprawdę ciężko to opisać choć zapach jest bardzo prosty, ciężki, lekka siarka.

Pisałem do producenta, niestety mnie olali. Co ciekawe mieli w swoim katalogu perfumy zrobione na bazie tego zapachu ale są już dawno wycofane i wysyłali je tylko na terenie USA.

wąchałem między innymi:

A city on fire
By the fireplace
Hiram Green Hyde
Naomi Goodsir Bois d'Ascese
Nic z tych rzeczy nie było nawet blisko. Słucham Państwa propozycji.

W akcie desperacji planuję kupić jakieś zestawy olejków bazujących właśnie na dymie etc. i sam zrobić te perfumy.

Tutaj na reddicie ktoś też szukał tego zapachu.
#pytanie #perfumy
Pobierz BananowyKrol - Mirki nieustannie od ponad 1.5 roku szukam jednego zapachu i do dziś g...
źródło: comment_1664521443lrXBG5nRmnnM9vUIJyTNSz.jpg
  • 22
@BananowyKrol: czekaj, jak czytam ten opis to serio ta pomada pachnie jak

[dym] taki co się utrzymuje na bluzie na drugi dzień po ognisku.

? Czy to oznacza że po aplikacji włosy śmierdzą jak po ognisku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrenemy: Op nie pisal o zapachu ogniska tylko tego co po nim zostaje, jeśli go dobrze zrozumialem. Dość dobrze znam ten zapach i takie mam właśnie skojarzenie z tymi co podałem.
@BananowyKrol: Pomadziarzem nie jestem, ale wg Twojego opisu i nazwy mi się tak kojarzy Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad, tak jak pisał Asjopek zapach nawiązujący do Interlude od Amouage, jak chcesz mogę sprawdzić czy mi zostało coś luźnego we flakonie do odlania

Z wyższej półki cenowej do sprawdzenia Orto Parisi Terroni
@ReduktorGowna: XD no to czekam na recenzję, tylko mają różne nuty zapachowe weź te samą, kup i opisz swoim specjalistycznym nosem co tam wyczuwasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BananowyKrol: Mój nos jest zryty notorycznym wąchaniem skatolu, więc daleko mu do specjalistycznego. Chyba, że specjalistycznego w wąchaniu skatolu, wtedy jak najbardziej.
Nie obiecuję, że pierwsze próby rekonstrukcji zapachu podejmę szybko, bo niestety jestem w trakcie dwóch przeprowadzek