Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@silentpl: w UK to cokolwiek powyżej poziomu gruntu/posadzki to już jest work@height.

Co do rusztowania, to w PL takie rozwiązanie musi być brane pod uwagę jako ważniejsze (hierarchy of Control) od ŚOI (PPE).

Co do RAMS w UK i tego co tam brane jest pod uwagę, a co nie jest... Widziałem takie, że w treści, jako rozwiązanie problemu "restricted access" był podest z desek zakładany na środkową barierkę MEWP...
Wbrew zapisom
@jarezz:

Nie zadziałają na tej wysokości - chyba, że wpięty byłby sporo wyżej niż on sam.

najskuteczniejszymrozwiązaniem byłaby siatka bezpieczeństwa rozpięta pod dachem


A teraz, to budynek z prawie płaskim dachem, gdzie metalowa konstrukcja jest 50cm nad sufitem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: z czego ten sufit pod dachem jest wykonany?

Liny życia wyszłyby najtaniej.

Jeśli masz ciężki (w sensie gruby) dach co wiele wytrzyma to zapoznaj się z opcją przenośnej masy kotwiczącej. PROTEKT robi fajne j łatwe w użyciu, a to FR firma jak dobrze kojarzę.
Może być dla jednej lub kilku osób. Koszty - było ok 1 - 1,2k euro.

Ponownie jeśli robisz sam na wysokościach - poczytaj o suspension trauma
@jarezz: dzięki. Komentarz do którego się odnosisz napisany został zanim wiedziałem o
1 upadku z 2m
2 wpadnięciu przez podłoże
3 o tym czy jakichkolwiek zabezpieczeń użyto

Chciałeś mnie douczyć a w zasadzie ja to wszystko wiem, lecz nie chcąc się rozpisywać jak Ty przed chwilą wspomniałem o szkoleniu, użyciu lin oraz innych potencjalnych rozwiązań (nie będę na wykopie pisał ludziom o mewpach bo w PL połowę rozwiązań z UK ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@silentpl: tu nie o douczanie chodziło. Bardziej o komentarz apropos RAMSów i całego systemu HSE w UK mi chodziło. Wielu sejfciak ów, których poznałem zawodowo, a pochodzących właśnie z Wysp miało nastawienie, że RAMS jest ponad wszystko.

Wybacz, jeśli odebrałeś to jako pouczanie - nie to miałem na myśli. Czasem już to nieumyślne pouczanie wychodzi - zboczenie zawodowe. BHP here.
zapobiegać upadkom z wysokości


@silentpl: jakiej wysokości mordecxzko jak koleś przez dach przeleciał?


nisko było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt.

Wpadłem do środka i rozwaliłem sufit. Dzięki temu częściowo spadłem na wełnę (głową)
@jarezz: luzik.

No rams jest dupochronem i jednocześnie śladem papierowym jeśli się nawaliło w przygotowaniach do zabezpieczenia prac. To także okazja do wyciągania nauki jeśli coś poszło nie tak. Niestety ale wszelka analiza kończy się kosztami a im większy projekt tym bardziej publika będzie płakać ze projekt się nie zamknął. A jeszcze jak do tego dojdzie archeologia jak w przypadku budynku Bloomberg obok stacji Bank w Londynie... Paaanie.
@mojnicknawykopie: wpadniecie przez dach to upadek z wysokości. Ceduła prac powinna była wziąć pod uwagę podłoże po którym się stąpa i co się stanie jeśli to podłoże nie wytrzyma - wówczas pod spod idzie siatka a na chłopaka liny. Choć najlepiej to zbudować podest lub robić pracę z wysięgnika no ale to już koszty na które mało który projekt był gotów.
@jarezz:

Ile masz od dachu/sufitu do punktu, gdzie spadłeś lub możesz upaść?

Sufit 2.5 plus z 0.5 strychu.

Cały mył polega na tym, że wszystko było zabezpieczone, na tyle ile się dało i wpadniecie do środka nie było możliwe. Ale to było w trakcie położenia pierwszego elementu, który zapewniał bezpieczeństwo na dalsze prace. I zamiast zrobić dokładnie i powoli to "szybko szybko, bo zaraz będzie lać"

Jaka powierzchnia dachu jest?


~150m2,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: jak masz możliwość to postaw sobie taki deck z rusztowania (rurki i blaty). Ustaw taki podest jak najwyżej I zawsze te parę m2 pod sobą masz zabezpieczone na tyle, że jak znowu dziurę w dachu zrobisz grubasie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: to upadniesz minimalnie niżej i bez rtg się obędzie na pewno.

Minus taki, że ktoś będzie musiał Ci
@rybeczka: ale chyba bardziej na nogi?
Ja walnąłem centralnie na plecy. Mam nawet pasek i szlufki odbite xD

@silentpl: no właśnie. To było coś w stylu wejścia na dach w celu zapięcia liny czy coś i właśnie wtedy robisz coś głupiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)