Wpis z mikrobloga

Ograłem sobie Mortal Shell i gorąco odradzam, beznadziejna gra. 76 na OC podpowiadało, że będzie przyzwoicie, ale nah. Znaczy tak, sama walka taka jest, ok, może być. Za to projekt świata i starć ssie po całości. Lokacja, która jest hubem, to jakaś plątanina, lokacje "właściwe" są zupełnie nienatchnione, trywialne, do tego mobek za mobkiem mobka pogania. Wygląda to jak jakiś kiepski fan projekt, prosta droga z jakimś motywem przewodnikiem usrana przeciwnikami.

Przeszedłem grę w 4-5h, z czego niemałą część spędziłem w tym nieszczęsnym hubie. Ale poszło szybko, bo każdą lokację przebiegałem. Po co ubijać 30 mobów do kolejnego "ogniska", gdy stoją jak słupy, poustawiani są beznadziejnie, nie ma za bardzo czego eksplorować, ich wybijanie jest bezwartościowe. HP i stamina zależą od muszli, atak od broni, więc po co exp za zabitych przeciwników. Na zakup paru umiejętności wystarczą zebrane itemki zawierające exp (aka tar aka dusze).

Bossowie byli w porządku, tu gra nie zawiodła, choć było ich raptem kilku. A, bo pokonaniu głównego bossa w danej lokacji wracaj piechtą z powrotem do huba. Biegałem więc do głównego bossa i z powrotem. Taka to była gra. Jej oceny i popularność w moim odczuciu to nieporozumienie.

#mortalshell #gry #souslike #ps5 #xbox

Btw, tegoroczne indie soulslajki są coś lepsze? Thymesia i Steelrising są oceniane ciut gorzej, ale może kiedyś najdzie ochota na przeciętny skromny soulslike (Mortal Shell nawet nie był przeciętny).
  • 3
  • Odpowiedz
@Theos: mortal shell bardzo fajny klimatyczny mini soulslike, studio ma swietny potencjal na rozwiniecie sie. za cholere nie pyknalem tego w 4h a gralem w bete i jakas czesc gry mialem ograna + mechaniki opanowane.

zreszta srednio na googlu

When focusing on the main objectives, Mortal Shell is about 10½ Hours in length. If you're a gamer that strives to see all aspects of the game, you are likely to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hekktik: przejście lokacji z wybijaniem przeciwników i powrót z wybijaniem przeciwników może spokojnie wydłużyć grę do 10h. Ale absolutnie tego nie warto robić.
  • Odpowiedz