Wpis z mikrobloga

Dlaczego powszechna opinia uważa napoje energetyczne za produkt niezdrowy a nawet szkodliwy? Pomijając cukier (bo chodzi mi o wersje bez cukru) co jest w nich takiego niezdrowego? Bo w składzie nic nie wydaje sie być szczególnie złe. #pytanie #dieta #pijzwykopem
  • 16
@soshiu: Bardziej chodzi o grupę docelową tego produktu, czyli młodzież, a często dzieci. Im kofeina po prostu szkodzi. Dodatkowo w przeciwieństwie do kawy, te napoje pije się często w większej ilości, więc sumarycznie kofeiny zażywa się jeszcze więcej.

Tak było byłem tym energetykiem, który wypiles


@userrrr: Tu nie do końca masz rację, bo ludzie często pijący kawę się adaptują i naprawdę wzrost ciśnienia i tętna są często bardzo mało. Sam
@soshiu: Kofeina to legalny odpowiednik kokainy, zmniejsza uczucie zmęczenia i naraża organizm na przesadne uszkodzenia, przy dłuższym używaniu na trwałą utratę zdrowia.
@ArcyPrzegryw: Bo się zwiększa tolerancja na kofeine przy dłuższym piciu kawy, to naturalne dlatego zalecam detoks przy kawie. Mala przerwa by organizm się na chwile zregenerował dopiero po tym czasie wypić szklanke i zaraz będzie efekt pobudzenia. Energetyk to chemia w puszce tam nie tylko jest kofeina, a masa wzmacniaczy smaku, cukru itp itd żeby mialo to lepszy "smak". Wprowadzono to po to żeby na rynku bylo coś "mocniejszego od kawy.
@userrrr: Zgadza się. Ja od ponad roku w ogóle nie piję kawy z małymi wyjątkami - długa trasa, gdy jestem zmęczony, naprawdę gorszy dzień itd. Wtedy jest pobudzenie i pożądane działanie, ale piję ją i tak tylko do południa, żeby nie zaburzać snu.

Ja też tak miałem, gdy byłem uzależniony od kofeiny tzn. byłem jak ten lis z mema o jebnięciu kawusi. xD
Kawa na rozruch, żeby poczuć się normalnie i
@userrrr: no i właśnie Cie nie rozumiem, w tym momencie jak mówisz że kawa jest naturalna, a energetyk to "chemiczne gówno". Co jest wg ciebie w tych napojach takiego podejrzanego. Bo ja często czytam tego komentarze, na temat energetyków, w większości piętnujące, ale bardzo ogólne. Mało konkretów odnośnie tego co dokładnie jest w tych napojach niezdrowego.