Wpis z mikrobloga

@vermirov: Tak na prawdę jeżeli tylko ten fragment masz do policzenia z konstrukcji i nie anlizujesz jej jako "całości" większego obiektu, to policz pojedynczą stopę pod słup i to będzie najprostszy przykład obliczeniowy. Oczywiście dużo też zależy od sposobu zakotwienia.
@MrFen: Całą konstrukcję mam policzoną została właśnie stopa. A że mam promotora starej daty to pozwolił wyniki ze statyki brać z programu obliczeniowego a resztę liczyć ręcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@vermirov: Jeżeli w słupach masz takie same siły to stopa będzie miała środek ciężkości w środku przekroju. Policz to w robocie z wymiarowaniem, sprawdź parametry i tylko przepisz do pracy dyplomowej. Szkoda nerwów żeby to ręcznie liczyć, procedury normowe są zawarte już w programie.
Pamiętaj że termin oddania jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrFen: Właśnie siły są inne w obu słupach. Ale właśnie będę próbować zrobić to w robocie ale nigdy nie wymiarowałem w nim stopy muszę poszukać gdzie podać parametry minimalnego posadowienia itp. Co do terminu byłem właśnie złożyć podanie o przełożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vermirov: moje serducho jest bliżej konstrukcji stalowych, niż betonowych ale o ile dobrze pamiętam w wypadku gdzie masz nierównomiernie obciążone słupy, to stopa powinna być o nierównomiernym przekroju lub nierównomiernej grubości, co spowoduje przeniesienie wypadkowej sił z słupów na środek ciężkości fundamentu (miało to chyba związek z osiadaniem fundamentu). Jeżeli różnica w reakcji od słupów będzie niewielka to może promotor nie będzie od Ciebie tego wymagał. Z doświadczenia wiem, że takie
Tak, masz rację! Moje umiejętności językowe definiują jakim jestem człowiekiem i jakie babole popełniam w rzyciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MrFen: Mnie i kolegom z roku na politechnice typ obniżał ocenę za błędy ortograficzne. Twierdził, że inżynier robiący błedy ortograficzne jest niewiarygodny. Podobne błędy może robić w projektach, obliczeniach itp. Nie przykłada się do tego co robi. Jak się nad tym zastanowić to miał rację.

Możesz sobie
@xer78: Mi od podstawówki nikt nie obniżał ocen za błędy ortograficzne, ponieważ bardzo się staram ich nie popełniać.
Ale jak się raz na 10 lat zdarzy, że kliknę w spację raz za dużo, to od razu przyleci ktoś się #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tym samym uważam że twój typ był nadgorliwym cepem. Biorąc pod uwagę skomplikowanie naszego #!$%@? języka, każdemu, nawet poloniście, może się zdarzyć ¯\_(ツ)_/¯
@MrFen:

Tym samym uważam że twój typ był nadgorliwym cepem.


Nie. Wymagającym człowiekiem. Szanuję Go za to.

Biorąc pod uwagę skomplikowanie naszego #!$%@? języka, każdemu, nawet poloniście, może się zdarzyć ¯_(ツ)_/¯ .


Bardzo dobrze, że jest skomplikowany. Jego opanowanie rozwija pewne umiejętności.
Język to narzędzie, trzeba umieć się nim poprawnie posługiwać.

Chyba że pisałeś na studiach opracowanie gdzie w co trzecim zdaniu pojawiał się błąd, wtedy dobrze że wam oceny obniżał.
@xer78:

Nie. Wymagającym człowiekiem. Szanuję Go za to.

Mnie zdarzyło się tylko raz u jednego wykładowcy napisać zmateriałoznastwo.


Wcale nie nadgorliwy cep ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Powinien Ci cały rok za to uwalić!

Możesz sobie wyjąć kij z rzyci bo chyba mocno uwiera.


Masz rację, już wyjmuję. Tobie polecam to samo ( ʖ̯)
Wcale nie nadgorliwy cep ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Powinien Ci cały rok za to uwalić!


@MrFen: Sprawdzając sprawozdanie, opracowanie czy to tam jeszcze pod kątem błędów ortograficznych, sprawdzało się po raz kolejny obliczenia, rysunki itd. Warto było.
Ale się chłopie zesrałeś. Poprawiłeś mi humor.


@dyzenteria: Zesrałbyś to byś się ty chłopie jakby cię nie dopuścił do egzaminu bo by punktów zabrakło przez błedy ortograficzne.

I to zesrałbyś się na rzadko zgodnie z nickiem.