Wpis z mikrobloga

Historia pokazuje, że "imperia" w końcu upadają
Odliczam dni, licząc, że Rosja upadnie!

Oby świat uwolnił się od zarazy, jaką jest Kacapia (Próba uzdrawiania Rosji może zająć wieki, a efekty leczenia widzimy i odczuwamy dzisiaj wszyscy).

Rosja jest jest jak wygłodniały, wściekły pies, którego trzeba przestać karmić, bo jak tylko nabiera sił, to zaczyna gryźć. Tego psa należy uśpić i Niemcy oraz cały cywilizowany świat muszą to zrozumieć!

#swiat #europa #uniaeuropejska #nato #ukraina #rosja #wojna #raszyzm #russizm #plakat #humorobrazkowy #takaprawda
contrast - Historia pokazuje, że "imperia" w końcu upadają 
Odliczam dni, licząc, że...

źródło: comment_16644364271bSZR7g8T6pbI3JfMR17dF.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@contrast: Dlaczego Ukrainę reprezentuje kobieta? Kobiety (na zachodzie, nie mam tu na myśli Ukrainek) krzyczały, że to mężczyźni wywołali wojnę to niech sobie na niej giną. Kobieta nie jest głównodowodzącym, prezydentem, ani kobiety nie stanowią większości walczących. No, ale jak wygranko to kobieta już wbita na pierwszy plan XD Pomimo, że większość z nich wyjechała.

Ładne docenienie roli mężczyzn w tej wojnie którzy ponoszą największe ofiary na rzecz Ukrainy.
  • Odpowiedz
Dlaczego Ukrainę reprezentuje kobieta? Kobiety (na zachodzie, nie mam tu na myśli Ukrainek) krzyczały, że to mężczyźni wywołali wojnę to niech sobie na niej giną. Kobieta nie jest głównodowodzącym, prezydentem, ani kobiety nie stanowią większości walczących. No, ale jak wygranko to kobieta już wbita na pierwszy plan XD Pomimo, że większość z nich wyjechała.

Ładne docenienie roli mężczyzn w tej wojnie którzy ponoszą największe ofiary na rzecz Ukrainy.


@CyfrowyD: Zastanowiło mnie
contrast - > Dlaczego Ukrainę reprezentuje kobieta? Kobiety (na zachodzie, nie mam tu...

źródło: comment_166444189933Lz6zDsTB5zrIWLa1pq7H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@contrast: To jest całkiem dobre wytłumaczenie. Jeżeli mieszkańcy Ukrainy sami się tak chcą reprezentować to spoko.

bo słowo Ukraina jest rodzaju żeńskiego? xD


@Hieronim_Berelek: A jakiego rodzaju jest Rosja reprezentowana przez Putina? To akurat w przypadku reprezentacji państw nigdy nie ma znaczenia. Np. polandballe są rodzaju innego niż w wymowie często.
  • Odpowiedz
: A jakiego rodzaju jest Rosja reprezentowana przez Putina?


@CyfrowyD: ale.pewnie chodziło Ci o inną odpowiedź, zaraz postaram się odnieść, bo mam coś na myśli, ale muszę znaleźć kilka grafik, na poparcie tego jak Rosja jest dzisiaj przedstawiana...
  • Odpowiedz
Odpowiedź jest dość prosta (moim zdaniem):


@contrast: Akurat pisałem do osoby która stwierdziła, że zaimek w języku = personifikacja. Natomiast nie zawsze tak jest. Bardzo często kraje są reprezentowane przywódcami (jak np. putin jest często personifikacją dla Rosji). Płeć kraju w jego personifikacji najczęściej zmienia się tak jak jest to potrzebne dla odbioru grafiki (np. polandballe są raz płci męskiej raz żeńskiej w zależności od treści komiksu). Więc można wybrać zawsze
  • Odpowiedz
Akurat pisałem do osoby która stwierdziła, że zaimek w języku = personifikacja.


@CyfrowyD: sorki, dopiero teraz to zauważyłem, sądziłem, że to pytanie do mnie

Bardzo często kraje są reprezentowane przywódcami (jak np. putin jest często personifikacją dla Rosji).


Putin jest z pewnością symbolem Rosji i ikoną popkultury, ale czy jest jej personifikacją?
Putin jest raczej personifikacją władzy.

Z drugiej strony ciężko odmówić Ci racji, że dzisiejsza Rosją posiada twarz Putina, lecz
contrast - > Akurat pisałem do osoby która stwierdziła, że zaimek w języku = personif...

źródło: comment_1664448550ymnQyiEJGNdRveFf6dZ6Lb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Płeć kraju w jego personifikacji najczęściej zmienia się tak jak jest to potrzebne dla odbioru grafiki (np. polandballe są raz płci męskiej raz żeńskiej w zależności od treści komiksu). Więc można wybrać zawsze tak mężczyznę jak i kobietę.


@CyfrowyD: W pełni się tutaj z Tobą zgadzam ✋
  • Odpowiedz
A to nie jest czasami nawiazanie do archetypu "matki-ojczyzny"?


@Rdzawo_brody98: brzmi rozsądnie, ale biorąc pod uwagę megalomanię Rosjan, to Matka Rosja, musi być Matką Wszystkich Matek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz