Wpis z mikrobloga

Mireczki z #gdansk chcecie kupić tanio świeża rypkje?

Naprzeciwko Europejskiego Centrum Solidarności , przy ul. Jana z Kolna, róg Gdyńskich Kosynierów w Gdańsku Pan Rajmund prowadzi mały sklep rybny, w którym można również kupić artykuły spożywcze.
Zawsze są tam świeże ryby, po które Pan Rajmund co rano jeździ do rybaków.

Niestety Pan Rajmund zamyka sklep, bo jest mało klientów, a koszty i podatki ogromne.

Uratujmy pana Rajmunda i jego sklep. Wystarczy tylko coś u niego kupić.

#trojmiasto #gdynia
slepauliczka - Mireczki z #gdansk chcecie kupić tanio świeża rypkje?

Naprzeciwko Eur...

źródło: comment_1664431384FsSyQl44HpEPFF1y98ikSg.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slepauliczka: na pierwszy rzut oka to nawet jest na Google Maps i ma w miarę ok godziny otwarcia (10-17), czego brakuje wielu sklepom prowadzonym przez starszych ludzi

Największa #!$%@? patrząc po street view jest z parkingiem tam, więc pewnie tylko miejscowo kupują.
No i wokół chyba sporo biur, fajnie że to centrum solidarnmości jest, ale z tego klientów mieć nie będzie
  • Odpowiedz
@kaaban: w koncu PiS #!$%@?ł VAT na ryby i owoce morza, prawdziwy p0lak ma #!$%@?ć kartoszki i "schabowe" z promocji z Lidla


@Tapirro: mszczą się na ośmiorniczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja naprawdę sądzę, że gdyby w tej "aferze" gdzie podsłuchano kilku polityków mówiących prawdę, to elektorat PiS oburzyłby się mniej, gdyby #!$%@? schabowego. A tu ośmiorniczki i kij z tym, że to mięso
  • Odpowiedz
. Problemem jest lokalizacja,


@dwa_szopy: ja nie z Gdańska, ale jak otworzyłem sobie z ciekawości na street view to doszedłem do takiego samego wniosku nie znając miasta xD (napisałem wyzej).

Myślę, ze to trafne spostrzeżenie.
  • Odpowiedz
Ceny prądu #!$%@?, moja ulubiona kawiarnia w Bydgoszczy też upada. To miejsce zawsze jest pełne ludzi i nie ma miejsc gdzie usiąść, a mimo to ma po raz pierwszy problemy finansowe.


@slepauliczka: Fanaberia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@slepauliczka: brak jakiegoś widocznego z daleka szyldu, #!$%@? naklejki na szybach, przez okno wystrój wnętrza wyglada na taki sprzed 15 lat, do tego pewnie brak płatności kartą. Znam już trochę takich biznesów - jak jest w Polsce wszyscy wiemy, ale starzy właściciele tez są trochę sobie winni. Przestali nadążać za realiami. Z zewnątrz sklep wyglada obskurnie, kupiłbym tam butelkę wody gdyby chciało mi się pic, ale na pewno nie mięso.
  • Odpowiedz
co za pitolenie xD pan Rajmund co rano jezdzi po swieza rybke do rybakow - zapewne nawet dorsza maja, oczywiscie swoje wyjscia i zejscia z morza reguluja tak, zeby akurat pan Rajmund na nich trafil.


@Prusti: tak bo ryby można kupić tylko bezpośrednio od rybaków xD a sieciowki w których ryba jeździ po różnych magazynach, przez całą Polskę po centrach dystrybucyjnych, potem na magazyn sklepu i dopiero trafia na półkę
  • Odpowiedz
@slepauliczka: ja jestem jednak zdania, ze nie ma co reanimować trupa. Jednorazowa fala zakupów nie uratuje sklepu czy raczej kategorii, a tylko przedłuży agonię. Po prostu albo lokalizacja już nie ta, albo biznes. A ryby są towarem kupowanymstosunkowo rzadko
  • Odpowiedz
@MrDracek

chcesz zamówić rybę, to się okazuje, że tylko 3 gatunki są świeże, reszta mrożona, bo np. nie ma okresu ich połowu,


Piszesz z doświadczenia czy tylko tak gdybasz? Bo jak byłem na Helu w lecie 2 lata temu to obszedłem parę smażalni i w żadnej nie było świeżej ryby, tylko mrożone ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slepauliczka: POTWIERDZAM! JESTEM TYM RYBAKIEM, OD KTÓREGO PAN RAJMUND CO RANO KUPUJE ŚWIEŻĄ RYBKIE! WYPŁYWAM W NOCY WGŁĄB ZATOKI GDAŃSKIEJ BY PAN RAJMUND MÓGŁ SPRZEDAĆ RANO TUŃCZYKA BIEDNYM DZIECIOM IDĄCYM DO SZKOŁY
  • Odpowiedz
@slepauliczka: mieszkałam w okolicy i do dziś pamiętam, jako dzieciak jak chodziłam z mamą do tego sklepu nie tylko po ryby. Byłam teraz w sierpniu w Polsce na urlopie i mama mi mówiła, że ten sklep zamykają i trochę przykro ale rzeczywiście ktoś tu zwrócił uwagę na lokalizację.
Kiedyś te okolice tętniły życiem, na około mieszkało sporo ludzi. Z tego co teraz widzę jest pełno pustostanów a i też sporo
  • Odpowiedz