Wpis z mikrobloga

Ma ktoś termostat hy368rt od tuya i udało się mu go ustawić w rozsądny sposób? Ten termostat ma chyba kiepsko zaimplementowany algorytm PID. Temperatura lata u mnie jak na żółtej linii na wykresie i bardzo wolno się stabilizuje.

Myślałem, że sobie sam napiszę skrypt do sterowania zaworem, ale wygląda na to, że przez API da się zrobić to samo co w apce czyli ustawić temperaturę, a głowica sama sobie ustala na ile otworzyć zawór.

Explorował ktoś taki i temat i wie co można z tym zrobić?

{
"result":{
"category":"wk",
"functions":[
{
"code":"temp_set",
"dp_id":2,
"type":"Integer",
"values":"{\"unit\":\"°C\",\"min\":10,\"max\":700,\"scale\":1,\"step\":5}"
},
{
"code":"mode",
"dp_id":4,
"type":"Enum",
"values":"{\"range\":[\"holiday\",\"auto\",\"manual\",\"eco\"]}"
},
{
"code":"child_lock",
"dp_id":7,
"type":"Boolean",
"values":"{}"
}
],
"status":[
{
"code":"temp_set",
"dp_id":2,
"type":"Integer",
"values":"{\"unit\":\"°C\",\"min\":10,\"max\":700,\"scale\":1,\"step\":5}"
},
{
"code":"temp_current",
"dp_id":3,
"type":"Integer",
"values":"{\"unit\":\"°C\",\"min\":0,\"max\":700,\"scale\":1,\"step\":5}"
},
{
"code":"mode",
"dp_id":4,
"type":"Enum",
"values":"{\"range\":[\"holiday\",\"auto\",\"manual\",\"eco\"]}"
},
{
"code":"child_lock",
"dp_id":7,
"type":"Boolean",
"values":"{}"
},
{
"code":"fault",
"dp_id":13,
"type":"Bitmap",
"values":"{\"label\":[\"e1\",\"e2\",\"e3\"]}"
}
]
},
"success":true,
"t":x,
"tid":"y"
}

#tuya #smarthome #programowanie
Krunhy - Ma ktoś termostat hy368rt od tuya i udało się mu go ustawić w rozsądny sposó...

źródło: comment_16643947866RYwTq21VN49O9nbu4zP37.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Panie ja mam kawalerkę nie żadne domy. Kupiłem głowice z aliexpress i miała się włączać przed moim przyjściem i wyłączać jak wychodzę. Tylko jak mi temperatura lata, że raz jest zimno raz gorąco to do kitu z takim czymś xd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krunhy: odpisuje tak, żebyś nie musiał się znać: kp obetnij o połowę, ki zostaw i KD na 0. Daj znać jak poszło.
  • Odpowiedz
@Kvelde: To jest wykres poglądowy z neta, moja głowica nie ma takich funkcji xd

Ale zostawiam dla potomnych w manualu znalazłem coś takiego jak hysteresis i można to ustawić na 0.5 / 1.0 / 1.5. Dałem z 1.0 na 0.5 zobaczymy czy to coś da.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeszcze zastanawiam się co to jest to scale w tym jsonie, bo step to by pokrywało się z skokiem otwarcia głowicy, który jest o 5%.
  • Odpowiedz
@Krunhy: nie grzeb przy tym. Ustawiasz temperatury, harmonogramy i czekasz. Moje Danfossy też się musiały nauczyć przez minimum 72h. Technicznie to jest PID z autotuningiem i musi zawieść wiele razy zanim raz zrobi dobrze. Potem już będzie git.
Jak już nagrzebałeś to zrób unmount i reset żeby wróciły do stanu gdzie są nie nastrojone.
  • Odpowiedz