Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie żaden revolut, nie n26 i inne.

@pycc: A czym są "inne"? Bo na razie wyłączyłeś wszystkie banki tym stwierdzeniem.
Polecacie jakieś zagraniczne banki? Interesuje mnie brak opłat miesięcznych i możliwość zdalnego otworzenia konta. Nie żaden revolut, nie n26 i inne.


@pycc: Takie zwyczajnie nie istnieją. Klient nie posiadający rezydencji podatkowej jest zawsze utrudnieniem, gdyż dokłada to papierkowej roboty i utrudnia weryfikację danych oraz kontaktowanie się. Dlaczego ktoś miałby za darmo oferować ci usługę, która często nie jest nawet za darmo dostępna dla lokalnych mieszkańców?

Więcej, nie tylko nie znajdziesz takiego
@pycc: Nie do końca, większość banku ma politykę taką że musisz być mieszkańcem aby otworzyć konto , tzw. non-resident alien (NRA). To konto może pozostać aktywne, ale wymagają amerykańskiego adresu (nie skrytka pocztowa) oraz potwierdzenia zamieszkania - przynajmniej taką politykę ma BoA, jak twierdzą na swojej stronie.

Co więcej, to zależy od polityki oddziału. Ponieważ miałem wizę J-1 na sześć miesięcy i uznali że konto założone na pół roku będzie im
@wolodia: ja na wizie J1 miałem konta w BoA i Citibank i nie było żadnego problemu żeby mieć konto nieograniczony czas. Niestety mieli wymaganie aby mieć na koncie ciagle 1500 usd aby uniknąć maintenance fee. A jako że potrzebowałem dolary w polsce to musiałem zamknąć konto żeby nie płacić nie potrzebnie. I teraz jest problem żeby je otworzyć z powrotem bez osobistego stawiennictwa.