Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rougelord: psychodeliki to tylko narzędzie. jak młotek, możesz zrobić coś dobrego używając go do budowy czegoś, ale możesz tez niestety #!$%@?ć komuś łeb. i masz racje, ludzie korzystając z nich głównie rekreacyjnie zapominają o ich potędze
  • Odpowiedz
@Rougelord: kto przedstawia psychodeliki jako lek na wszystko? Przeczytałem chyba wszystko co jest do przeczytania i nie zauważyłem takiej opinii wśród lekarzy czy naukowców. Możesz powiedzieć dlaczego tak uważasz?
  • Odpowiedz
@Rougelord:
Trochę tak. Psychodeliki mogą być "jedynie" drogowskazem i potrafią być bardzo pomocne, jednak łatwo się też nimi zachwycić i zacząć upatrywać w nich rozwiązania wszystkich problemów, co jest ślepym zaułkiem. Mimo wszystko czasami trzeba zabrnąć w takie zaułki, żeby przekonać się, że nie tędy droga...
Chyba największą lekcją jaką wyniosłem ze stosowania psychodelików było zdanie sobie sprawy, że tak naprawdę ich nie potrzebuję. Wszystko czego szukam jest tak dostępne cały
  • Odpowiedz
@Forrestpl:

ludzie korzystając z nich głównie rekreacyjnie zapominają o ich potędze


To też, ale uwierz, że można przez lata stosować je z dużym szacunkiem, bynajmniej nie dla zabawy i kolorków, a jednocześnie błądzić, próbując szukać sedna w kolejnym tripie. Wydaje mi się, że to bardziej o to chodziło OP-owi.

Jestem bardzo wdzięczny psychodelikom i nadal je szanuję, jednocześnie z perspektywy czasu uważam, że byłem przez lata w błędnym kole, szukając w
  • Odpowiedz
@Rougelord Mnie #!$%@? tak samo jak oswieceni krzykacze typu

ależ denerwuje mnie gloryfikowanie i przedstawianie psychodelików jako leku na wszystko, ale to etap przejściowy na szczęście, problem w tym, że większość odkrywając je nie jest świadoma tego i myśli, że otwarła już ostatnie możliwe drzwi rzeczywistości i poznania, by potem znowu zagubić się w poprzednim korytarzu


( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@crystalmethh: samo z siebie to nawet kupa nie wyjdzie z tyłka bo najpierw trzeba coś zrobić. Można powiedzieć że selekcja naturalna żeby dotykać coś tak potężnego jak psychodeliki bez wgryzienia się w temat i interesowania się psychologią itp. przed tripem. No chyba że jest się w miarę zdrowym człowiekiem i zaczyna od rozsądnych dawek w stylu 100ug to i w ten sposób można coś zdziałać byle na spokojnie a nie uga
  • Odpowiedz