Wpis z mikrobloga

Wiem, że raczej nikt normalny nie wierzył w rosyjskie bajki o wojnie domowej na Ukrainie, ale właśnie widzimy, jak i sami Rosjanie burzą tę bajkę. Jewgiejnij Prigożyn właśnie wyznał, że jego najemnicy już w 2014 r. mordowali Ukraińców i zdobywali terytoria sąsiedniego kraju.

W Rosji istnieje zakaz służby w i prowadzenia organizacji najemniczych o charakterze militarnym. Za takie działania wg. kodeksu karnego jest więzienie, ale zamiast tego Prigożyn wygrywał wszystkie sprawy sądowe o "pomówienia", że jest właścicielem grupy Wagner, albo że grupa Wagner jest znana w Afryce i Syrii z morderstw i kradzieży. Dziś Prigożyn jest traktowany jak bohater Rosji, a jak przyłączą tereny Ukrainy do Rosji, to stanie się oficjalnie potrójnie odznaczonym bohaterem. Rosyjska państwowość najwidoczniej oparta jest o kłamstwo i morderstwa ¯\_(ツ)_/¯ ale to już moja subiektywna opinia i rozgoryczenie, bo wróciły wspomnienia i uczucia z 2014 r.

Prigożyn wyznał o powstaniu grupy Wagnera w 2014 r.

Jewgienij Prigożyn przyznał się do stworzenia grupy, nazwanej później Wagner, w 2014 roku

MOSKWA, 26 września - RIA Novosti. Biznesmen Jewgienij Prigożyn przyznał, że w 2014 roku stworzył grupę, później nazwaną Wagner, jego komentarz został opublikowany na stronie jego firmy Concord na portalu społecznościowym VKontakte.

"Ja, podobnie jak wielu innych biznesmenów, chodziłem na poligony, gdzie zbierali się 'kozacy' i próbowałem rozdać pieniądze, aby zwerbować grupę, która miała iść i chronić Rosjan. Ale bardzo szybko zorientowałem się, że wśród tych wszystkich "kozaków" i innych paramilitarnych towarzyszy, połowa to oszuści, a połowa to ci, którzy brali pieniądze, wynajmowali ochotników i wysyłali ich gołymi i na boso na rzeczywistą śmierć - powiedział biznesmen.

Jak twierdzi, wtedy sam zajął się sprawą i znalazł specjalistów, którzy byli w stanie pomóc.


Prigożyn dodał, że grupa, która później stała się znana jako PMC Wagner, pojawiła się 1 maja 2014 roku.

"To ich męstwo i odwaga umożliwiły wyzwolenie lotniska w Ługańsku i wielu innych terytoriów, radykalnie zmieniły losy LNR i DNR" - kontynuował.


Apropos lotniska Ługańskiego. Jego historia jest równie tragiczna jak lotniska Donieckiego. Na tym lotnisku walczyli i umierali moi znajomi. Bronili się 146 dni
To tam zresztą był pierwszy szok po śmierci 49 ukraińskich żołnierzy VDV zestrzelonych podczas lądowania na lotnisku. Piosenka o tym: https://youtu.be/g7OuUHLmB7Q

Biznesmen zauważył, że od tego czasu wiele osób próbuje znaleźć brudy na Wagnera, podczas gdy członkowie grupy, którzy wiedzą tylko jedno - walczyć, chronić pokrzywdzonych, stawać do śmierci po stronie dobra i sprawiedliwości - zawsze byli w niepewnej sytuacji.

Jednocześnie podkreślił, że jest dumny, że mógł bronić ich prawa do obrony interesów ich kraju.

"Były ciężkie i bardzo ciężkie czasy, każdy pies próbował pluć śliną na nich, i jak wiadomo, na mnie też, przypisując im wszystkie nieistniejące grzechy i grzeszki" - dodał Prigożyn.


Nazwał wagnerowskich bojowników bohaterami, którzy bronili mieszkańców Syrii i innych krajów arabskich, pokrzywdzonych Afrykanów i Latynosów, i stali się jednym z filarów ojczyzny.

Wreszcie biznesmen wyjaśnił, dlaczego tak długo zaprzeczał jakimkolwiek związkom z Wagnerem.


"Przez długi czas unikałem ciosów wielu przeciwników, mając na uwadze jeden główny cel - nie zdradzić tych facetów, którzy są kręgosłupem rosyjskiego patriotyzmu" - powiedział Prigożyn.

Jednocześnie podkreślił, że nie raz wygrywał w tej sprawie w sądach, także zagranicznych, bo "mecze trzeba wygrywać na boisku przeciwnika".


źródło ria novosti, ale artykuł o tym temacie widziałem też na TASS i innych dużych wydaniach rosyjskich: https://tinyurl.com/4h882f52

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina #ukrainainfo
https://zrzutka.pl/vadmsb - zbiórka na drony do zabijania rosyjskiego okupanta
https://buycoffee.to/_234_2S - wesprzyj moje hobby
Aryo - Wiem, że raczej nikt normalny nie wierzył w rosyjskie bajki o wojnie domowej n...

źródło: comment_1664348296TDSiS4ss8ySI2YGjrEWYXP.jpg

Pobierz
  • 4
Donieckiego. Na tym lotnisku walczyli i umierali moi znajomi. Bronili się 146 dni

To tam zresztą był pierwszy szok po śmierci 49 ukraińskich żołnierzy VDV zestrzelonych podczas lądowania na lotnisku.


@Aryo: słynne cyborgi o ile mnie pamięć nie myli? to dopiero były Termopile, właśnie ostatnio myślałem żeby odświeżyć pamięć o nich bo trochę odeszła w zapomnienie.

a z tym lądowaniem to była z kolei straszna wtopa. od tamtej pory Ukraińska armia
@Aryo Znasz paragrafy ichniego kodeksu karnego penalizujące taką działalność?
Na putina jest artykuł 353 - 10 do 20 lat więzienia.
Na resztę 354 - do 2 czy trzech lat więzienia.