Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżeli chciałbym kupić mieszkanie w moim mieście to przy dzisiejszych cenach musiałbym płacić 4000 - 5000 samej raty odsetkowej (3 pokoje). Pakować się w to czy zostać na wynajmie za 2000zł (2 pokoje)? Ktoś mógłby policzyć ile na tym tracę? #nieruchomosci #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63333e2db3914a7ecae7c9af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gdyby tak bylo jak mowisz, rata jest tak monstrualnie wyzsza od tego co placisz za nejem tej samej powierzchni, tego samego standardu i lokalizacji rownie atrakcyjnej to bez dwoch zdan czekal bym z zakupem mieszkania. Nie wiem jakie to miasto, w Warszawie jest to nierealne na wolnym rynku.
Patrzac przez moj pryzmat, rata 2000, najem takiego samego mieszkania 3-3,5k. Tu oczywiscie poczatkowe pieniadze wprowadzone w nieruchomosc są bardzo duze w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emil-hogan: ja nie wiem gdzie i czy możliwe. A co ty sobie jeszcze pododawales jakieś kwoty :) ogarnięty jesteś? OP mówi że mieszkanie 650k (co i tak zawyżone bo pisze też o 4k odsetek) więc może to być tylko 500k.
OP pewnie ma na myśli mieszkanie w którym mieszka więc nie trzeba wykańczać.
Myślę że wynajmowanie mieskzania (zwłaszcza jak się umowę podpisywało jakiś czas temu) o wartości 500-550k za 2k to
  • Odpowiedz
@pastibox: wstawiles 650k, 20% wkladu standard. Daje to taką kwotę. Mieszkania za 500k nie da sie wynając w Warszawie za 2k. Akurat znam aktualną sytuacje na rynku najmu. Nie z wolnego rynku. Byc moze najmuje to mieszkanie od jakiegos mocno nadzianego czlowieka, jak moj kolega ordynatora od 7 lat. Facet ma gdzies pieniadze, chce miec tylko sprawdzona stabilną osobe na mieszkaniu. Nie podwyzszyl mu przez te 7 lat czynszu o zlotowke.
  • Odpowiedz