Wpis z mikrobloga

#laptopy #pcmasterrace #komputery #oled #elektronika #pytanie Szukamy z różową laptopa do kilku zastosowań, ostatecznie spodobał jej się w #!$%@? model Vivobook Pro 15 na Ryzenie z RTX 3050 który ma OLEDA - ekran ją powalił - no ale właśnie kwestia jest taka że często się bardzo obawia o różne sprawy i boi się że ten OLED jej się wypali. Dlatego chciałem spytać Mirki - jaka jest szansa żeby zrobić burn-ina w takim nowoczesnym OLEDzie trzymając się dwóch podstawowych zasad, tj. szybkiego wygaszania ekranu i nie używaniu zawsze 100% jasności? Bo jak jej wytłumaczyłem o co chodzi z OLEDami i usłyszała że wypalenie jest możliwe ale tylko w skrajnych przypadkach to już się boi i zastanawia czy nie oddać x) a według mnie to zajebisty sprzęt i nie ma szans żeby się wypalił, a przynajmniej nie przez jakieś bliskie 5 lat powiedzmy - jak to jest? Wiem że telewizory mają jakieś różne technologie które powstrzymują matrycę przed wypaleniem, ale TV to też inne środowisko - wszędzie jakieś statyczne loga i paski, rzadko się coś przełącza, na PC natomiast to przerzucanie kart w przeglądarce, przerywnik na pisanie w Wordzie przez dwie czy trzy godziny, jakaś gierka, więc niby te piksele cały czas się zmieniają (poza paskiem systemowym lub przeglądarki, ale da się je schować), macie jakieś doświadczenie z takimi matrycami w komputerach/laptopach?
XkemotX - #laptopy #pcmasterrace #komputery #oled #elektronika #pytanie Szukamy z róż...

źródło: comment_1664298883TcROqQEtsmUs2eI0CZZ1cy.jpg

Pobierz
  • 3