Wpis z mikrobloga

@zgredinho: Tym bardziej ze nowka. Najwieksze ryzyko. U mnie jak mechanicy przeprowadzaja proby cisnieniowe przy 300 barach to raczej sie #!$%@? z okolicy zeby sie nie narazic. Ale to nie moja specjalnosc. Ot gdybam sobie.
  • Odpowiedz
Samo rozszczelnienie nie spowodowałoby eksplozji o magnitudzie 2,3.


@pankrosnizm: poczytaj o rozhermetyzowaniu kabiny samolotu i jakie jest jebnięcie, a w kabinie nie mamy 100+ barów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: Ohh... Chodzilo mi o samo zgromadzone cisnienie. (ʘʘ) I teoretyczne jebniecie.

(Wiadomka ze to raczej nie powinno sie wydarzyc. I prawdopodobienstwo jest pewnie w okolicach katastrofy lotniczej. Albo i nizsze. Ale poza tym jeszcze dochodzi material, wady, wady kontroli, itd. itp.)
  • Odpowiedz
@Niedobry: nie ma szans, żeby przekroczyli MAOP, albo już w ogóle design pressure. W tego typu systemach na 1000% są PRV, czyli zawory "wentylacyjne", które odpuszczają ciśnienie powyżej zadanego i inne failsafe'y, a poza tym, system na powierzchni również na 100% może zadać ciśnienie tłoczenia, jak czytać tzw. back pressure, czyli ewentualny wzrost ciśnienia w rurociągu podczas pompowania (np. jak się coś gdzieś zatrzyma i ogranicza przepływ).
  • Odpowiedz
@mrgruszka: Hmm... Jak juz mowilem. To nie moja branza.
A Ty widze ze masz z tym do czynienia.
Ale powiem tak: Kiedys mialem przyjemnosc robic cos przy kompresorach do przesylu biogazu. W Niemczech.

Potem pomagalem budowac pewne fabryki okolo dwoch lat w
  • Odpowiedz
@Niedobry: nie no, daleko mi do jakiegokolwiek specjalisty (serio, w sumie się trochę zagalopowałem z tym "nie ma szans" xd), sam oczywiście mogę się mylić. Najgorszą częścią każdego systemu jest w końcu człowiek, a zapomniałem o jakich krajach rozmawiamy i co się tam mogło odwalić w kwestii jakości i bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niedobry: nie ma wadliwej butli, w cisnieniu przy certyfikacji sa nabite na 340atm, podczas gdy robocza jest 230atm. Tam nie ma zadnego spawu - sa tloczone z jednego grubego kawalka stali albo aluminium (ja mam te i te). Jedyne co tam moze jxbnac to zawory na manifoldzie - ale to oznacza tylko wyciek gazu z butli i tyle.
  • Odpowiedz