Wpis z mikrobloga

Kacapy na 100%


@waro: ale to nie ma sensu
dotychczas to rosjanie trzymali "klucze" do NS w ręku - to oni decydowali czy będzie działać czy nie
mogli tym trzymać Niemcy za jaja

i jak bardzo by nie bolało uszkodzenie gazociągu
teraz te jaj już nie są w ich rękach, nie możesz kogoś kontrolować/szantarzować tematem którego nawet nie ma na stole

to już prędzej by się nam opłacało to rozpieprzyć
@Fearaneruial: Ukraińcy nie Formoza, Ukraińcy muszą jakoś kombinować by dostać leopardy i irysy od Niemców, są im potrzebne na już

W perspektywie mają milion Rusków za 2/3 miesiące na froncie więc potrzebują przewagi w technice
@Fearaneruial: w dłuższej perspektywie by się nam opłacało i nawet bym to chwalił, ale w dniu oddania Baltic Pipe i z perspektywą zimowego kryzysu energetycznego, rozpoczynanie wojen rurociągowych na Bałtyku nie jest nam na rękę (tym bardziej, że NS1 i NS2 nic nie płynie i nie popłynie prędko)
Opcja numer 2 (włączam tryb wykopowego eksperta czyli pisze o czymś o czym nie mam pojęcia):
Taki gazociąg to do poprawnego działania ale i trwania powinien być pod ciśnieniem nie? W końcu leży na dnie pod niezłym ciśnieniem. Nawet NS 2 był cały czas "nagazowany".
No i rosjanie od jakiegoś czasu kombinują przy sprężarkach które za to odpowiadały... Może zwyczajnie po kacapsku to popsuli?

Ale dwa na raz?
@Fearaneruial: Jest zlokalizowany wyciek w konkretnych miejscach, więc to nie padnięte sprężarki "na wejściu" tylko rozszczelnienie. I masz rację, oprócz trudności w samej naprawie na tej głębokości, spadek ciśnienia na dłuższą metę (gdybam) być może zniszczyć rurociąg (brak ciśnienia równoważącego ciśnienie słupa 80-100 metrów wody).

Śmierdzi mi to działaniem naszych służb, bo my mamy w tym główny interes i jesteśmy wystarczająco #!$%@?ęci żeby to zrobić.
ale to nie ma sensu


@Fearaneruial: oczywiście, że ma sens. To po prostu kolejna eskalacja konfliktu. Element terroru.

I zanim ktoś wyskoczy że "im się to nie opłaca":

Czy wstrzymanie gazu do Europy im się opłacało? Nie. A i tak to zrobili.

Czy torturowanie i antagagonizowanie Ukraińców im się opłaca? Nie. A i tak to robią.

Czy obecna mobilizacja im się opłaca? Nie. A i tak to zrobili.

Ruscy myślą jak
@Fearaneruial: Teraz czytam że ciśnienie w rurze było normalnie utrzymywane na 107 bar, czyli odpowiednik 1000 metrów słupa wody. Teraz spadło do 7 bar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@waro: @Hieronim_Berelek: @Fearaneruial: Ale teraz tak jak sobie myślę, NS1 miał być i tak zamknięty a kacapy chcieli wymusić otworzenie NS2, który już technicznie był w pełni gotowy. W związku z tym jest jeszcze taka opcja,
@waro: przecież jak się zrobi z tego poważna sytuacja to wystarczy zakręcić kurek ;]

Jakby chcieli zadziałać terrorystycznie toby rozwalili rurociąg gazowy na Ukrainie i wstrzymali Jamał, wtedy zostałby tylko NordStream 1&2 i możliwe że Europa by się ugieła.
Ale teraz tak jak sobie myślę, NS1 miał być i tak zamknięty a kacapy chcieli wymusić otworzenie NS2, który już technicznie był w pełni gotowy. W związku z tym jest jeszcze taka opcja, że faktycznie zrobili to ruscy, ale mieli za zadanie wysadzić tylko NS1 aby zrobić nacisk polityczny na uruchomienie NS2. Tylko im się #!$%@?ło pod wodą który to który i przedziurawili oba XD


@asiajasiabasia: albo Baltic Pipe xD

Źródło
Hieronim_Berelek - > Ale teraz tak jak sobie myślę, NS1 miał być i tak zamknięty a ka...

źródło: comment_1664273612fqCBmbqi3qYJ80m796A675.jpg

Pobierz
@Fearaneruial: nie wiem może chcą żeby banda dzbanów na usługach Kremla rozpropagowała fake że to "na pewno" robotą USA żeby skłócić zachód dodatkowo na użytek wewnętrzny "musimy walczyć bo Europa idzie z nami na wojnę" albo musimy wysadzić Baltic pipe bo nam USA wysadziło ns2
Jak dla mnie 100% kacap - potrafili całe bloki i swoich obywateli wypierd** ac w kosmos żeby uzasadnić wojnę w Czeczenii a wy się zastanawiacie czy