Wpis z mikrobloga

Ankieta skierowana do osób z anhedonią / depresją / myślami samobójczymi
Pomaganie- Ostatecznie druga osoba sama musi popełnić samobójstwo.
Możemy jedynie pomóc, np. informując drugą osobę w jaki sposób popełnić samobójstwo, na co powinna uważać, jak zdobyć truciznę, itd.
#depresja #samobojstwo #anhedonia #ankieta
#ankietydoczarnolistowania

Pomaganie przy samobójstwie drugiej osobie jest moralne

  • tak, niezależnie od kontekstu 12.7% (13)
  • raczej tak, zależy od kontekstu 16.7% (17)
  • nie wiem / trudno powiedzieć 10.8% (11)
  • raczej nie, zależy od kontekstu 20.6% (21)
  • nie, niezależnie od kontekstu 35.3% (36)
  • sprawdzam odpowiedzi / ta ankieta mnie nie dotyczy 3.9% (4)

Oddanych głosów: 102

  • 8
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: tylko zauważ, "niezależnie od kontekstu" obejmuje ludzi którzy cierpią z powodu choroby albo kalectwa, mam tu na myśli nieuleczalne choroby na które leki nie pomagają.

chętnie usłyszę w jaki sposób planujesz ich z tej choroby i upośledzenia wyciągnąć skoro pomoc im w śmierci jest zawsze zła.
mam nadzieję, że masz coś więcej do zaoferowania niż : nie moja sprawa, niech cierpią do śmierci. aby zmniejszyć ich cierpienie
  • Odpowiedz
@fkdreamer0:

stan, w którym żywy organizm chce się zabić oznacza chorobę i upośledzenie

wręcz przeciwnie, powody są różne, ale często jest to sroga dawka realizmu, co to za życie w którym aby czuć się dobrze trzeba nosić różowe okulary?

byłem w takim stanie i na szczęście nikt mi nie chciał pomóc w te stronę

gdyby do tego doszło to dziś nie musiałbyś tego rozpatrywać, depresja może wrócić, życie samo w sobie
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: pomaganie przy samobójstwie to przede wszystkim przestępstwo i dlatego nie można tego robić. Moralnie jednak wydaje mi się, że nie należy pomagać w żadnym stopniu takiej osobie. Jak ma problem, to niech sama idzie do psychiatry. Jak chce się zabić, to kiepskie jest proszenie i nych ludzi o pomoc w tym, ponieważ taka osoba przerzuca odpowiedzialność moralną i karna na taką osobę...

Ostatecznie uważam, że pomaganie takiej osobie jest niemoralne,
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune:
Zaznaczyłem "raczej nie" głównie ze względu na przypadek nieuleczalnych chorób, o których już wspomniano w jednym z powyższych komentarzy. W takich przypadkach to uważam, że możliwość eutanazji się po prostu należy jak psu miska. A zasłanianie się tekstami typu, że "To zawsze jest niemoralne, więc nie mogę ci pomóc, przykro mi" uważam za zwykłe lenistwo umysłowe połączone chowaniem głowy w piasek.
  • Odpowiedz