Wpis z mikrobloga

Jak mogę przyśpieszyć wpis do księgi wieczystej?
Minęło 5 miesięcy od podpisania umowy kredytowej w ING z której wynika, że jeśli w ciągu 6 miesięcy nie będzie wpisu hipoteki do księgi wieczystej to nie dość, że nie obniżą mi oprocentowania z 6,24 na 6,19 to jeszcze podwyższą do 6,29.
Niby niecałe 30 złotych miesięcznie, ale co urzędnicy tam robią, że w pół roku nie mogą tego ogarnąć, a ja będę płacić za ich picie kawy?
Mieszkam w wypiździejewie pod Łodzią, a nie w Warszawie żeby byli zawaleni robotą
Czy może da się jakoś dogadać z bankiem w tej kwestii?

#kredythipoteczny #hipoteka #ing #kredythipoteczny
  • 16
@moll: Nie mam żadnego potwierdzenia. Tylko akt notarialny. Powinienem jeszcze coś dostać od notariusza lub powinno przyjść pocztą?
Już dzwoniłem dwa razy. Jakaś dziunia zblazowanym głosem powiedziała, że robią co mogą i tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pluski: dzielnica polska powiatowa
@absoladoo: sympatycznie :/

to przygotuj się na pisanie odwołania do banku. Masz jakąś podkładkę z datą złożenia dokumentów w sądzie? Bo na tej podstawie udowodnisz, że zrobiłeś to niezwłocznie, ale nie odpowiadasz za korek na biurku osoby, która obsługuje te wnioski.

Jest jakiś czas ustawowy na ogarnięcie tego przez sąd? Może napisanie skargi do kierownika wydziału coś by dało?
Czy może da się jakoś dogadać z bankiem w tej kwestii?


@absoladoo: Tak, możesz to zrobić telefonicznie, dzwoniąc na infolinię banku. Otrzymasz też zwrot całego pobranego ubezpieczenia pomostowego.
@moll: Notariusz miał to ogarnąć i z rozmowy z wydziałem ksiąg wieczystych wynika, że moje papiery faktycznie tam zalegają. Jutro zwrócę się do notariusza o takie potwierdznie

@marcpol: Idź spać bo jutro facetka będzie pytać na przyrze
@marcpol: Idź spać bo jutro facetka będzie pytać na przyrze


@absoladoo: Skąd wiesz? Zajrzyj na mój profil :)

a co na to Twój opiekun kredytu? Bo oni zwykle też wiedzą jaka jest specyfika w wydziałach ksiąg wieczystych. Może Ci podpowie co zrobić


@moll: Napisałem już co należy zrobić. Bank ING wydłuża ten termin po kontakcie telefonicznym. Ten bank ma specjalną infolinię do obsługi już uruchomionych kredytów hipotecznych.
@absoladoo: W PKO BP miałem identyczną sytuację, przesunęli mi po prostu termin złożenia potwierdzenia wpisu do KW (żadne inne potwierdzenia nie wchodzą w grę), tyle, że za aneks trzeba było zapłacić 150 zł.
@absoladoo: wypelniasz wniosek o zmiane warunkow umownych (zaznaczasz opcje wydluzenie terminu spelnienia warunkow umownych po 1 uruchomieniu). Uzasadniasz opieszaloscia sadu i wysylasz na maila:

Hipoteka.wydluzenie@ing.pl

Mialem taka sama sytuacje, ale kilka dni po wyslaniu maila, wpis w kw sie pojawil xD
@marcpol Zorientowałem się w ing - bez problemu przedłużyliby czas na wpis.
W międzyczasie przyszedł list z sądu, także i tak wyrobiłem się w terminie (5,5 miesiąca oczekiwania na wpis)
Przepraszam, że tak późno odpisuję ()