Wpis z mikrobloga

Chciałbym napisać (nie w czasie pracy) program, który by mi automatyzował sporą część pracy (obróbka danych, wykresy, jakieś podstawowe algorytmy stosowane w mojej branży, najważniejsze zależności empiryczne w jednym miejscu etc. - taki kombajn do mojej działki inżynieryjnej).
Załóżmy, że pracodawca wstępnie zgodzi się żebym mógł go używać po wyjaśnieniu co ten program robi i jak ułatwi mi pracę - czy z czasem będzie mógł w jakiś sposób wymusić na mnie dostęp do tego programu jeżeli nie pisałem go w godzinach pracy?
Nie chciałbym poświęcić setek godzin własnego czasu na pisanie czegoś co potem może ktoś sobie gratis przejąć. Załóżmy jeszcze, że dostanę na piśmie, że mój program jest wyłączony z regulaminu pracy (no bo tam można zapisać np. że IT musi mieć dostęp do wszelkiego softu używanego w firmie żeby go wewnętrznie certyfikować).
#pracbaza #programowanie #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@BaltasarGracian: nie pokazuj
napisz program
automatyzuj to co klepiesz tak dlugo i idz w zaparte, mowiac ze dalej klepiesz tak dlugo i sie nie da zautomatyzować a potem powiedz ze w sumie to sie da ale to kosztuje, wolny czas w pracy poswiec na przegladanie wykopu
profit
  • Odpowiedz
Prawa do programu komputerowego stworzonego w ramach obowiazkow pracowniczych automatycznie i za darmo przechodza na pracodawce.
Ciezko Ci bedzie wykazac ze pisales go poza godzinami pracy, wiec jesli taki program bylby wartosciowy dla pracodawcy i chcialbys za niego zakasowac, to lepiej z gory spisac na to odrebna umowe (przeniesienie praw autorskich za $).

Oczywiscie zawsze mozesz wykorzystac go tylko dla siebie i zamiast kasy zyskasz czas wolny ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz