Wpis z mikrobloga

Po tym jak widzę co #!$%@? UE w sprawie wyborów we Włoszech (kwestionowanie zwycięstwa, nacisk na głosowanie na konkretną partię) wiem, że w ciągu kilku, kilkunastu lat będziemy mieli kolejne "Brexity" i w końcu ten sojusz upadnie.

Wyobraźcie sobie co teraz czuje 40% Włochów, którzy zagłosowali na konkretną partię, ta partia nawet jeszcze 1 dzień nie rządzi i od jakiejś unijnej,niemieckiej minister słyszy, że ten wybór nie jest dobry. Przecież to z automatu u nich rodzi antyunijne nastroje, które będą rosnąć.

W cyklu wyborczym czymś normalnym jest, że władza czasem się zmienia i krąży od prawicy do lewicy i odwrotnie. Tak to wyglada w Europie od kilkudziesięciu lat np. Berlusconi i Salvini czyli 2 z 3 zwycięzców włoskich wyborów już byli w koalicjach rządzących. W mainstreamie ciągle mówi się o wciąż radykalizującej się prawicy, ale mam wrażenie, że dużo bardziej radykalizuje się ta druga strona, która dzisiaj uznała, że ma monopol na prawdę i przestała przyjmować do wiadomości, że ktoś niekoniecznie chce wyboru z ich kręgu i ma do tego prawo, a oni muszą to uznać.

#ukraina #rosja #wojna #4konserwy #bekazlewactwa #polityka
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Unia to nie jest żaden dobry wujek, którego obowiązkiem jest nadzorowanie tego, co robią jej podopieczni to sojusz, gdzie w teorii kraje członkowskie mają swoją suwerenność, więc UE powinna siedzieć cicho i pogratulować wyboru, a jeśli zacznie dochodzić do jakichś uchybień w ich rządach i łamania prawa to wtedy ewentualnie reagować.


@rakiwo: myślenie życzeniowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@rakiwo: UE ostrzegła ich już od razu, że jak zaczną bawić się w faszyzm, to poniosą konsekwencje. A towarzystwo jest tam takie, że ciągoty faszystowskie będą mieć na bank. Problem w tym, że bez UE Włochy bankrutują, więc raczej się nie odważą ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Ogau Nie jestem specem od włoskiej polityki i nie mam zamiaru nim zostać.

Natomiast problem z PiSem to nie jest to, że lewaki miały 100 procent racji tylko nasze asy z obecnej opozycji przespały to co się dzieje. To nie są jedne wygrane wybory przez PiS.

Tylko jak cała para poszła na dzień dobry o walkę o trybunał konstytucyjny gdzie nie potrafili przekazać ludziom jak to jest ważne i zbratali się z Baranami z KODu którzy niestety też mieli w swoich szeregach takich samych fanatyków jak pisowcy to wyszło to co wyszło.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: nie no to, że sukces PiS to wina braku jakiejkolwiek sensownej partii to jest jasne, ale to inny wątek. Ja mówię tylko o tym, co ta baba za farmazony plecie. 1 do 1 nasi czempioni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rakiwo W kampanii wyborczej jasno mówią że będą łamali prawo unijne to niby co UE ma to tolerować?

Choć zapewne do niczego nie dojdzie. Włoski dług wisi na druku EBC i rząd będzie #!$%@?ł pod publiczkę ale jednocześnie będzie grzecznie prawa przestrzegał tak jak Orban który wprowadza szereg zmian by mu środki odblokowali.

Jedynie nasz PiS jest na tyle tępy, że konsekwentnie trzyma się uparcie z mieniem w dupie prawa UE
  • Odpowiedz
@Gluptaki:

tak, wygrywa partia eurosceptyczna która pol roku temu pluła na UE i namawiała do wyjścia, a UE ma się cieszyć i udawać ze im to wsio ryba.


To może niech ta unia się tak nie wtrąca we wszystko? Może niech nie pokazuje na siłę jak to chcą aby wszystkie kraje w UE skręcały w lewo. Widocznie ludzie w niektórych krajach mają dość lewactwa, nie chcą być przychylni LGBT. Osobiście
  • Odpowiedz