Wpis z mikrobloga

Sam posiadam #iphone ale jak dla mnie zwykła 14 to zwykle plucie w twarz klientowi, jedyne zmiany w hardwerze to inna przysłona aparatu, reszta zmiany softowe

Nawet modele z dopiskiem „s” miały chociaż lepszy procesor, tutaj taki sam jak 13 i praktycznie zmiany za niezauważalne

Jeżeli 14 będzie się sprzedawać będę w szoku, pewnie klienci i tak kupią ale oby #apple strzeliło sobie tym ruchem w stopę
Pobierz
źródło: comment_1664191580CfkwELKRvoDCWmpzjaxy4k.jpg
  • 8
@Herato: czy ja wiem. To już nie te czasy, kiedy co roku można było wcisnąć jakąś nowinkę technologiczną. 14 nie jest wycelowana w posiadacza 13. Kosztuje tyle samo, co rok wcześniej (w USD). Ludzie nie zmieniają telefonów tak często. Dla kogoś, kto się będzie przesiadać z 11 i wcześniejszych to będzie różnica. Sam mam teraz 12 i absolutnie nie czuje potrzeby zmiany telefonu, bo ani nie brakuje mi pamięci, ani aparat
Będzie się sprzedawać bo kupią ludzie mający 7, 8, X, XS i dla nich te małe zmiany co generację kumulują się w coś bardzo sensownego. Kupią też ludzie przechodzący z Androida dla których to będzie pierwszy (i bardzo dobry) ajfon.

A jak ktoś zmienia z 13 czy 12 czy nawet 11 na podstawową 14tke to trudno, każdy może marnować kasę na dowolny sposób ¯_(ツ)_/¯
@pekak: Owszem lecz tu chodzi o różnice za 4-5 lat gdzie procek jest odpoczuwalny, tak jak masz teraz X i XS to model S jest znacznie wydajniejszy
@radio_dalmacija: no ale co tu odświeżyli w 13 vs 14? mogli równie dobrze dodać ze dwa kolory do 13tki i produkować ją dalej.
też jestem aplarzem ale uważam, że 13=14 pod inną nazwą i ci co chcieliby odświeżyć telefon, to mogliby też kupić 13tkę nie zauważając różnicy.
tak jak masz teraz X i XS to model S jest znacznie wydajniejszy


@Herato: a teraz zobacz sobie, że między X i XS jest około 25% różnicy na procesorach w Geekbenchu i prawie 40% w antutu. Między A15 a A16 to odpowiednio 8% i 22%. Skoki z generacji na generację są co raz mniejsze.

Z jednej strony mało nowości, z drugiej jakby nie zrobili 14, a puścili same pro to też
Owszem lecz tu chodzi o różnice za 4-5 lat gdzie procek jest odpoczuwalny, tak jak masz teraz X i XS to model S jest znacznie wydajniejszy


@Herato: no właśnie nie do końca, bo zeszłoroczny procesor Apple dalej jest w topce, jeśli chodzi o jakieś benchmarki, a w nowym modelu dorzucili jeszcze ram. Za 4-5 lat to nadal będzie spoko telefon.

Między A15 a A16 nie ma aż takie różnicy w wydajności.