Wpis z mikrobloga

  • 1
Moja rodzina mieszkająca i pracująca w Szwajcarii będzie wykonywać tutaj zabieg medyczny kosztujący około 80-100k PLN. Jak najkorzystniej wymienić walutę - Euro i Franki na PLN i potem zrobić przelew? Myślałem o revolucie i polskim koncie w banku. Revoluta zasilać np przez apple Pay a następnie z revoluta robić przelew na polskie konto? Chodzi o to aby jak najmniej opłat bylo #szwajcaria #finanse #waluty #pytanie #revolut
  • 17
  • Odpowiedz
@roszej Revolut dość szybko zaczyna naliczać opłaty za przewalutowania teraz chyba? Ja porównywałem z Wise i nawet z prowizją mnie wyszło taniej niż Revoluta, ale najtaniej to wymienić te pieniądze z kont walutowych w Polsce.
  • Odpowiedz
@roszej: A moze uderzyc do 2-3 kantorow w waszym rejonie i zapytac jaki kurs moga dac? Przy takich kwotach mozna sporo wynegocjowac...
Tylko musisz pamietac o zgloszeniu takiej gotowki na granicy. W przypadku przelewow tez moga prosic o wyjasnienie.
  • Odpowiedz
@roszej: mysle ze klinika zajmujaca sie takimi zabiegami posiada konto walutowe i nie bedzie problemu z przelewem po dogadanym kursie, chyba nie chcesz 100k pln w walizce przewozic? XD
  • Odpowiedz
@roszej: @MickM: bardzo mało placówek ma teraz kasy gotówkowe w walucie. jeśli wybierzesz ten sposób - upewnij się, że w danej placówce taka kasa jest, że przyjmuje konkretną walutę, i że pani od wpłat w ten dzień będzie w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@roszej: revolut premium ma o wiele wyższe limity. Wątpię żeby przelew zablokował, jedynie może zapytać o potwierdzenie legalnego pochodzenia tych pienieży. Sprawdź też Szwajcarski odpowiednik revouta, Neon
  • Odpowiedz
@roszej Przelew z konta zagranicznego na walutowe w Polsce, ze strefy euro to powinna być bardzo tania operacja, a że Szwajcarii to zależy od banku, ale też może być najtaniej tak generalnie, im wyższa kwota tym bardziej opłacał się przelew gdy dla GBP liczyłem. A w Polsce wymienisz w jakimś kantorze online po do tym kursie.
  • Odpowiedz
@roszej: obczaj ceny wymiany walut w kantorze banku citi handlowy. Moim zdaniem bardzo korzystne, przy takich kwotach nie bawiłbym się w fintechi i skorzystał z banku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: Revolut i kwota 100k PLN? Trochę niebezpiecznie bo Revolut może zablokować kwotę i wtedy lipa. Może jakiś kantor Aliora?

@KOLEGAMAMY: Oczywiście, będą chcieli dokumenty na pochodzenie środków, i potwierdzenie przelewu z banku.
Przerabialem i trwało to może z 5 dni i bez problemu.
  • Odpowiedz
@roszej: Jak się nie boisz opóźnień, przypałów typu oskarżanie o pranie brudnych pięniędzy (AML) to jakiś internetowy kantor pewnie będzie najtańszy. A jak wolisz trochę bardziej pod kontrolą to kantor w banku. Np. PKO oferuje konto frankowe z obsługą gotówki i kantor dostępny przez system iPKO. Zobacz ile tam wyjdzie kasy, ale jeśli możesz bez żadnych wirtualnych niekontrolowanych kantorów internetowych zamienić to bezpiecznie w lokalnym banku to może warto nawet
  • Odpowiedz