Wpis z mikrobloga

niech ktoś mi powie czemu nie powinienem dołożyć więcej eSek na USD/PLN
mamy ath, sporą zmienność, dodatni swap (nadchodzą kolejne podwyżki stupek więc swap się utrzyma), każdy widzi że ten kurs dolana nie jest zdrowy, mamy za plecami ECB i jakieś rezerwy walutowe u glapy. W chwili ogłoszenia recesji USD też się dostanie po dupie.

największą wadą jaką widze to ogłoszenie wyników referendum na ukrainie i dodatkowych ruchow wojennych co spowoduje dalsze #!$%@? lokalnego koszyka walutowego a w efekcie czego żetona. O naszych rządowych asach nie ma co wspominać, oni już w cenie
#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
@a-l_d: Ryzykownie. Mamy ATH ale nie oznacza, że nie będzie większe. Dlaczego kurs dolara nie jest zdrowy? Polityka FED mocno stawia na dodatnie interest rate i szybkie zbicie inflacji przy najmniejszym koszcie. Nie zdziwiłbym się jak zaraz zobaczymy 5,10-5,20. ofc wszystko może się zmienić i masz racje- ale niestety w tym przypadku czasami trzeba być wróżbitą.
  • Odpowiedz
@a-l_d: Dodajmy do tego, że ECB będzie jednak zacieśniać. EUR najsłabsze wobec dolara w historii. Powinno odbić a to wpłynie na spadek USDPLN.

Ale ręki sobie nie dam obciąć jaki jest dobry poziom wejścia w shorty.
Ja siedzę na S od 4.88 i na razie dostaję trochę w #!$%@?ę.
  • Odpowiedz
@markier: wszyscy wieszczą dolara po 6zł ale longa nikt nie zagra ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja załadowany w S po 4,88 też, dobrałem trochę po 4,95, kolejne dobranie po 5,15-20 jeśli dojdzie do tego, okno czasowe ważność kontraktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz