Wpis z mikrobloga

Byłem z córką na spacerze, gonimy się beztrosko, jemy lody, ogólnie niedzielna sielanka. W pewnym momencie mineliśmy kobietę - matkę z córką. Obie kucały wesołe i wyglądało jakby kręciły film telefonem. Przechodząc tuż obok zauważyłem, że to nie film ale rozmowa przez komunikator. Na ekranie telefonu facet w ciuchach moro, z brudną zmęczoną ale uśmiechniętą twarzą.

Doceniajcie Mireczki, że możemy sobie na luzaku spacerować i spędzać czas tak jak chcemy. Nie ukrywam, że siadło mi to trochę na banie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#wojna #ukraina #rosja #wroclaw
  • 41
  • Odpowiedz
@wykopowybaltazar: Ja za to widziałem w urzędzie kolejną Ukrainkę stojącą w kolejce po świadczenie 500+. Załatwiła sprawę szybko i bez tłumacza. I przypomniałem sobie że w przyszłym roku po raz pierwszy w historii ZUS dla przedsiębiorców zostanie podniesiony dwa razy. I też mi się chciało płakać.
  • Odpowiedz
@brajanek95: A to już miej pretensje do rządu że rozesrywa pieniądze na prawo i lewo. 500+ nie powinno istnieć w ogóle, także dla polskich witaminek. A tamta Ukrainka bierze bo jej się należy według prawa, tylko głupi by nie wziął.
  • Odpowiedz
@zebatykocur: Do nich tez, bo to cała spirala. Debile głosują na debili którzy rozdają kasę za darmo, wiec debile rozdają jeszcze więcej kasy żeby debile na nich głosowały.
  • Odpowiedz
@kubson93: No pewnie: dają to brać! Nic od siebie nie dać tylko brać brać, brać. I co kilka lat dziecior. Wybacz że cwaniakom polskim czy ukraińskim, współczuję średnio. Żeby chociaż mieć pewność że panienka przy zusowskiej kasie rzeczywiście uciekła przed wojną a nie wyjechała z zachodniej Ukrainy w poszukiwaniu lepszego bytu bo takich tu tez wiele o czym mówić nie wolno. W końcu nikt im nie odmówi bo nie pochodzą z
  • Odpowiedz
@brajanek95: Nie no wiesz, Ruscy już nie raz i nie dziesięć bombardowali osiedla mieszkalne setki kilometrów od frontu. Dla mnie jak chciały przyjechać to niech siedzą, staram się nie myśleć o nich jako obcych i gorszych tylko dlatego ze nie są z Polski. Na zachodzie tez siedzi masa Polaków, czesc z nich pewnie tez nic nie robi tylko ciągnie socjal albo sprawia gorsze problemy, sam nie chciałbym być oceniany przez tamtejszych
  • Odpowiedz
@kubson93: Przyznam się do czegoś. Nie czuję żadnej sympatii i więzi z naszymi emigrantami. Może z tą bardzo małą grupką która dalej uważa się za Polaków i dba żeby dzieci znały polski. Reszta, zwłaszcza ci którzy zrzędzą jak im tu źle było i udają że nie znają ojczystego języka, wiszą mi kalafiorem.
Jedna z największych emigracji z Irlandii do Stanów Zjednoczonych miała miejsce podczas Wielkiego Głodu. Wskutek zakażenia ziemniaków pierwotniakiem doszło
  • Odpowiedz
Ja za to widziałem w urzędzie kolejną Ukrainkę stojącą w kolejce po świadczenie 500+. Załatwiła sprawę szybko i bez tłumacza. I przypomniałem sobie że w przyszłym roku po raz pierwszy w historii ZUS dla przedsiębiorców zostanie podniesiony dwa razy. I też mi się chciało płakać.


@brajanek95: a co mają podwyżki zusu wynikające z pompowania pensji minimalnej przez pis do Ukraińców, ty jesteś normalny? xD
  • Odpowiedz