Wpis z mikrobloga

Jako, że dzisiaj padło pytanie o możliwość ugrania zniżki na rynku pierwotnym, to zadaje pytanie identyczne pytanie z rynkiem wtórnym. Konkretnie interesuje mnie Warszawa.
Kupował ktoś z was mieszkanie w ostatnich czasach z rynku wtórnego w stolicy w sensownej lokalizacji? Jeśli tak to ile udało wam się uskubać względem ceny ofertowej?

Interesują mnie mieszkania w granicach 700k - 1kk pln, ale jak ktoś ma doświadczenia z innych widełek to też chętnie zasięgnę opinii :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 8
@SzitpostForReal: W raportach nbp różnica jest >15%. Tylko, że ceny ofertowe i ceny tranzakcyjne nie dotyczą tych samych mieszkań. Naturalne, że te mieszkania które są zbyt wysoko wycenione i apartamenty premium sprzedają się dużo rzadziej od okazji stąd moje pytanie o doświadczenia z życia :D

Pamiętam, że jak brat kupował w tej samej okolicy mieszkanie kilka lat temu to udało mu się ugrać 2.5% mimo, że kolesiowi się mega śpieszyło ze
@lordziok: to masz swoją odpowiedź, raport NBP to pomoc a nie reguła.

Ja ostatnio zacząłem dzwonić do ogłaszających, którzy sprzedają mieszkania które mi się podobają i 5% zniżki to na start dostaje, więc gdybym mocniej z nimi pocisnął to z 8-10% lub więcej ugrałbym. To mniej niż wartość podana przez NBP, ale ja nie dzwonię do sprzedających, których oferty są przestrzelone cenowo, więc pole do manewru jest mniejsze.
@lordziok

Ja co prawda Śląsk i 2020 ale dzięki wianuszkowi #!$%@? ugralem ponad 10 procent bo sprzedającemu zależało na czasie bo chciał kupić mieszkanie kogoś kto chciał się szybko przeprowadzić xD

A mieszkanie od początku było tańsze niż inne na rynku z tych powodów co powyżej.

No ale ja poleciałem po bandzie z ofertą i w ciągu 10h dałem propozycje nie myślałem że się zgodzą xD
@lordziok: Ile pokoi Cię interesuje? Mam podobne założenia i czekam z zakupem na ten moment jeszcze ceny wysokie ale pojawiają się perełki typu 9k bliskie Bielany lub Sadyba
@lmarcinl: Salon z kuchnią ew. salon + wąska kuchnia + 2 pokoje (sypialnia + biuro do pracy).

Ja się nastawiam, że jak się trafi oferta poniżej rynkowej to biorę, bo pasujące mi mieszkania i w sensownej cenie trafiają się rzadko (choć teraz przynajmniej wiszą na portalach jakiś czas i nie ma patologii jak jeszcze parę miesięcy temu, że trzeba było za 2h być na miejscu bo sprzedane inaczej xd)
@lordziok: ja kupowałam mieszkanie 76m² w Poznaniu z rynku wtórnego w marcu tego roku, więc tuż przed wejściem w życie nowej rekomendacji KNF. Nie ugrałam dużo, ale też trochę zależało mi na czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Finalnie cena transakcyjna była mniejsza o 6.5% od wyjściowej ceny ofertowej
@lordziok: Ja szukam 4 pokoi i nie jest lekko. Znam wszystkie oferty na pamięć. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Od agentów wiem, że jest straszna posucha na rynku więc ceny będą spadały. Oferowane mogą być na wysokim poziomie ale transakcyjne bankowo pójdą w dół.