Wpis z mikrobloga

#motocykle Pewnie sporo osób miało tak, ze w po pewnym czasie motocykl z zajawki, hobby, stał się zwykłym środkiem transportu i jazda wokół komina nie przynosiła już żadnej satysfakcji.
W zasadzie od półtorej miesiaca pierwszy raz dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę inna niż praca dom.

Macie jakiś pomysł co zrobić, żeby znów się chciało jeździć?

mchmjszk - #motocykle Pewnie sporo osób miało tak, ze w po pewnym czasie motocykl z z...

źródło: comment_1664098697TfQcEY8hUurfg9dN2mK87H.jpg

Pobierz
  • 30
@mchmjszk: Kurde, od kiedy wsiadłem motocykl stał się głównym środkiem transportu, ponieważ mam problem znaleźć kompana/nów do jazdy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Teraz mam problem bo już za wczas boli mnie się z nim rozstać na zimę a dziennie robię nim około 40 km

Macie jakiś pomysł co zrobić, żeby znów się chciało jeździć?


Więc podejrzewam że znaleźć kompanów do jazdy ( ͡º ͜ʖ͡
@olesh: Może coś w tym jest :D kilkukrotnie ustawiłem się z ludźmi z forum trk, niestety trafiłem na ludzi o mocno prawicowo-katolickich poglądach i nie jestem w stanie z się z nimi dogadać :D bo pomimo tego, ze staram się być tolerancyjny dla wszystkich poglądów tak „ustawka w niedziele na msze później lecimy na przekop” to nie dla mnie xD
@mchmjszk:

mocno prawicowo-katolickich poglądach

xD

J/w
To Twoje pierwsze moto? Może potrzebujesz czegoś innego?
Ja nie mam za bardzo czasu na jazdę ale wiem, że jeden motocykl to za mało i trzeba mieć min 3 żeby się nie nudzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś do zabawy na mieście, coś w teren i coś do dalszych wyjazdów. Opcjonalnie klasyk do dłubania jak ktoś lubi.
Nikt nie mówił, że
@Zelazko_MPM: Teraz się ustawiają właśnie na zakończenie sezonu msza :D
@PiotrFr: 3 ale czerniejące to 125,300 i teraz to, myśle nad przesiadka na crf300 rally, bo ogólnie typ motocykla, pozycja za kierownica itd mi bardzo pasuje, ale jest zbyt ciężki i zbyt słaby, żeby fajnie bawić się w terenie
@mchmjszk: ogólnie jak cię mocna niechęć chwyci to człowiekowi się nie chce i nic go nie zmusi ale jak lubi jeździć tylko nie chce mu się znów przejechać znaną trasą sam mu 200 km to co innego.
Jak ja robię abym miał cel i radość z jazdy.

NA motocyklu soft enduro uczę się sam technik jazdy w terenie.
-Utrzymanie równowagi stojąc w miejscu,
-jazda tak wolno jak się da,
-ósemki z
@mchmjszk ale to jest zwykły środek transportu i nie ma co z tego robić religii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ogółem mój tegoroczny sezon wyglądał tak, że jedna wspólna wycieczka, jeden samotny wyskok na dwa dni w Bieszczady, a reszta to dom- praca- dom.
Albo jest za gorąco, albo pada, albo trzeba do roboty i nie ma czasu na dłuższe wycieczki, albo druga połowa pracuje a samemu już się
ostatnio zastanawiałem się nad kiblem bo można w zwykłych ciuchac jeździć :D


@mchmjszk: Możesz też jeździć na TRK. Dlaczego ludzie myślą, że na kiblu są nieśmiertelni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie przez taką mentalność możesz się na skuterze zabić prędzej, niż na TRK.

Nadal mylę, że przyszedł czas na zmianę TRK. Być może nadchodzący 700 i 800 będą godnymi następcami, ale polecam jednak coś w stylu może
@Zielony34: Powiem tak, nie mam nic do zarzucenia marce benelli, wiedziałem co kupuje + dałem za to tyle ile musiałbym wydać na prawie pełnoletnie tenere 600 ale…następna będzie yamaha ( chciałbym tenere 700) lub jakaś Honda :)
dałem za to tyle ile musiałbym wydać na prawie pełnoletnie tenere 600


@mchmjszk: OK, zgadzam się, tylko, że Teresa to nie jedyny motocykl tego typu. Poza tym, TRK do Teresy nie ma startu, stąd ta różnica w cenie, nie oszukujmy się... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

lub jakaś Honda :)


@mchmjszk: Polecam z całego serduszka CBF 1000. Mam 600 i to mój następny target.

na skuterze dojadę
@Zielony34: Chciałbym coś czym można wjechać w lekki teren, pewnie i trk mógłbym więcej gdyby umiejętności były większe ale denerwują mnie takie detale, dzisiaj np wyłączyłem abs, żeby go włączyć musiałem wyłączyć i włączyć motocykl, wskaźnik baku to jakies wróżenie z fusów.
Jeszcze jak tankuje do pełna to mogę to obliczyć ale ostatnio w trasie dotankowalem coś i nie pamietam nawet za ile i ile l a od dwóch kresek trk
wskaźnik baku to jakies wróżenie z fusów.


@mchmjszk: W Hondzie to samo, szczególnie w CBF, nie przejmuj się.

raz pokazuje 2 raz mruga rezerwa raz, ze niby zupełnie pusty jestem itd.


@mchmjszk: Ja mam CBF jeszcze na gaziorach, PC38. Ma #!$%@? taki motyw, że zaświeci ci się rezerwa, ZGASNIE szmata po 5km, zapali się ponownie po 15-20 i świeci już na stałe. Badź mądry, pisz wiersze, która rezerwa jest tą
@mchmjszk: Ja w sumie też mam dylemat, bo jara mnie CBF 1000, ale też bym chciał coś takiego, czym wjadę okazyjnie w LEKKI teren. Do wyboru jest jeszcze V-Strom 1000 i właśnie TDM 900. V-Strom odpada. Nie chce 2 cylindrów, Zraziłem się po jeździe Gladiusem.
@Zielony34: wiem wiem, ale nie mam chwilowo na to czasu, przed sprzedażą i tak będę musiał to zrobić, może zimą się za to zabiorę.

Kurczę w budżetowym, indyjskim i przez wszystkich uważanym za gowniane bmw g310r wskaźnik paliwa i kilometrów działał super, nie wydaje mi się to jakies super skomplikowane do zrobienia :D

Trochę zastanawiam się jeszcze nad ktm adventrue nawet tym najmniejszym 390, ubezpieczenia tańsze a osiągi jak w trk