Wpis z mikrobloga

@Czyste_Buty: Śnieżka w Karpaczu, jak na jej niezbyt dużą bezwzględną wysokość też robi wrażenie. Mimo tak niskich względem innych, gór, to mocniej wybijają się na widnokręgu aniżeli w innych miejscach,. Moim zdaniem bardziej od Giewontu w Zakopanem. Ale "szok" zbyt dużymi słowami mówiąc, to gdy byłem tylko na wycieczce 1-dniowej w Grindewaldzie, pod ścianą Eiger i dalej Jungfraujoch. To to się nie mieściło w kadrze, dosłownie nie szło objąć aparatem. Fantastyczny
Śnieżka w Karpaczu, jak na jej niezbyt dużą bezwzględną wysokość też robi wrażenie. Mimo tak niskich względem innych, gór, to mocniej wybijają się na widnokręgu aniżeli w innych miejscach,. Moim zdaniem bardziej od Giewontu w Zakopanem.


@xaliemorph: To akurat nie dziwi. Centrum Karpacza to wysokość około 600mnpm. Czyli Śnieżka góruje 1000m nad nim. Centrum Zakopanego to wysokość ponad 800mnpm, czyli Giewont też góruje nad miastem około 1000m.
Z centrum Karpacza do
@Czyste_Buty

Giewont w Zakopanem zawsze wywiera na mnie spore wrażenie. To bardzo niecodzienne, jak na polski krajobraz


A teraz wyobraź sobie gdy wychowałeś się całe życie tam. Zarys Tatr na horyzoncie masz niemal wdrukowany w rogówkę. Gdziekolwiek nie pojechałeś w okolicy, swoją pozycję w przestrzeni podświadomie ustalałeś w relacji do gór. Gdy pierwszy raz wyjechałem na dłuższy czas poza Tatry, w wieku 20 lat, czułem się zdezorientowany jak kot bez wąsów i