Wpis z mikrobloga

jezu jak mnie to wszystko irytuje - próbuje nauczyć się tego z--------o programowania już od 4 miesięcy najprostrza rzecz zajmuje mi tyle czasu że to jest niepojęte

odpalam najprostrzy tutorial dla debili a oni od razu p------ą o jakiś operatorach, funkcjach anonimowych, że coś jest elementem, że coś jest argumentem bez ŻADNEGO omówienie co te mądre słowa w ogóle znaczą. Przykład? "Operator new tworzy nowe wystąpienie typu" no k---a co to niby oznacza? co to jest ten "typ" co to jest to "wystąpienie"?

Serio po godzinie słuchania jakiś nowych słów które mam niby już znać ale z drugiej strony ich nie znam bo sie DOPIERO UCZE czuje się jakbym przeszedł udar. Też tak mieliście czy może to ja jestem z-----y i powinienem się uczyć jakiejś socjoligii czy innego wosu

#naukaprogramowania #programowanie #javascript #csharp #programista15iq
iluvmypickle - jezu jak mnie to wszystko irytuje - próbuje nauczyć się tego z--------...

źródło: comment_1664011921OHGSLydLIQucMtWbyArI7f.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iluvmypickle Co prawda nigdy nie uczyłem się programować, ale za to uczyłem się grać na gitarze z YT i internetu. Na początku miałem dokładnie takie same odczucia jak ty. Odpalałem filmik i słuchałem jak chłop rzuca słowami, które pierwsze w życiu słyszę, a do tego miałem wrażenie że zamiast wszystko prosto wyjaśnić to brandzluje się przed kamerą swoimi umiejętnościami. Nie raz miałem ochotę w---------ć gitarę przez okno. Koniec końców najważniejsza okazała
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Nie oglądaj tyle poradników, po prostu pisz. Żeby jeździć dobrze samochodem, oglądanie filmików jak ktoś kieruje za wiele nie daje. Moim zdaniem nie ma lepszej opcji niż klepanie kodu. I niestety czas tez jest ważny. Pamiętaj, ze jak już się zakręcisz to później jest już lżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iluvmypickle: w sumie przestała się uczyć, bo się dzieci urodziły itp, dalej testuje manualnie ¯\_(ツ)_/¯

Ja polecam Pro C# 10 with .NET 6 :Foundational Principles and Practices in Programming

Andrew Troelsen (Author) Phil Japikse (Author)

Pdfa pewnie gdzieś znajdziesz na necie ( ͡° ͜ʖ ͡°)w sumie używka poprzednich wydań też będzie ok. Jest jazda od podstaw do expert. Ja dzięki temu dostałem normalnie robotę. Netowca zagranicą
  • Odpowiedz
3. Ludzie mają bekę ze studiów IT ale z perspektywy czasu widzę ich wartość


@Termowizjer: Ja większą wartość widzę w technikum informatycznym + zabawie grą Scratch w gimnazjum, która pozwoliła mi wcześnie załapać cały koncept tych wszystkich zmiennych i pętli. U opa wygląda to na brak ogólnego pojęcia, o co w tym programowaniu chodzi. Niestety, ale bez tego ciężko będzie dalej mu w to brnąć, bo będzie się tylko frustrował.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Używasz złych materiałów i nie rozumiesz podstaw a chcesz iść dalej. Też zacząłem od przeczytania dużych tomisk o programowaniu. Zamiast tego nauczyć się podstaw podstaw i używać tego na przykładach. Tak słabsze głowy jak moja dochodzą do 33k na rękę + urlop chorobowe i inne bonusy za miesiąc.
  • Odpowiedz
Nie oglądaj tyle poradników, po prostu pisz. Żeby jeździć dobrze samochodem


@borsuk123: To jest tak, jakby wsadzić 10 letnie dziecko do auta i powiedzieć "Jedź! Jak nie będziesz jeździł, to się nie nauczysz!". Jak OP ma pisać, jak jeszcze nie zna podstaw programowania? Jak ogarnie podstawy, to wtedy może to praktykować przez pisanie kodu.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Przecież pisząc, cały czas możesz korzystać ze źródeł, filmików, etc. Chodzi mi o to, ze niektórzy potrafią obejrzeć bardzo duży rozdział wiedzy, w bardzo krótkim czasie i dziwią się, ze nic nie rozumieją.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: ale w IT to jest właśnie takie p------e. Jak mam do czynienia z nową technologią czy frameworkiem to przez pierwszy tydzień najprostszych rzeczy nie ogarniam. Czytam dokumentacje po 5 razy i nie ogarniam jak to zastosować w projekcie. A po miesiącu już bez dokumentacji tworzę skomplikowane elementy

Wszystko jest trudne dopóki nie staje się łatwe. Ja jestem zdania takiego, że obecne programowanie jest na tyle banalne, że nawet jak
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: no jak nie zaczynasz od podstaw tylko z góry to normalne że nic nie rozumiesz. Podstawy! Polecam zapoznać się na początek z assemblerem (na początek zwykły bazowy intel) , bo bez niego nie będziesz miał pojęcia co robisz w wyższych abstrakcyjnie językach.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: nie wiem czy ktoś to powiedział, ale ucz się po angielsku a nie po polsku:
- przetłumaczone na polski terminy programistyczne brzmią jak bełkot
- dokumentacja po polsku zasadniczo nie istnieje i przyszli współpracownicy i tak beda wplatac angielski, wiec i tak będziesz się musiał nauczyć
- jeśli nie znasz angielskiego, to zacznij od tego, bo i tak bez angielskiego ani rusz
  • Odpowiedz