Wpis z mikrobloga

pytanie do znawców tematu #lego
https://youtu.be/XZnau3_W_Y8
ile stworzenie takiego dzieła może kosztować czasowo i finansowo, dzieląc na klocki, robiciznę i projektowanie. nie znam się na cenach elementów, ale samo ułożenie tych, strzelam kilkuset tysięcy elementów wymagało zatrudnienia armii ludzi, do tego zaprojektowanie rozwiązań technologicznych lego i samej architektury... całość to jakiś kosmos intelektualnie logistycznie i finansowo. jak powstają takie projekty?
  • 15
@mirabelka2137: Na koniec koleś mówi ze robił to sam w około 2 lata.
Nie wie ile jest figurek ale jeśli dobrze zrozumiałem szarych elementów „zamku” jest ok 21 000. Imponujące.
@clas: nie ma #!$%@?, że tak mało ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ukrywam, że liczę na wypowiedź @damw w tym wątku, bo mądrego zawsze dobrze posłuchać, a lepszego speca chyba tu nie mamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mirabelka2137: Nie wiem czego mało. Elementów czy czasu. Ale nie mam żadnego powodu żeby mu nie wierzyć.
Szczególnie ze sam mówi ze zaczął w czasach
@mirabelka2137: Zależy czy po kosztach kupowane i ciułane czy brane jak leci byle szybciej.
6 miechów minimum jakby były części i projekt ale jak budowanie organicznie i zamawianie to rok-półtora spokojnie.
Koszt wdg mnie to 30-100k
Bo to z reguły nie startuje się od zera tylko ma się jakąś bazę.
@clas: nowy zamek ma 4,5 k elementów, załóżmy z niedomiarem, że z tego 1/5 jest szara, to wychodzi 900 szarych klocków. 21k / 900 to niecałe 24. Pomijając kolor klocków, z 24 nowych zamków nie zrobisz nawet przedpola tego zamku z filmiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zresztą prezentacja wyglądała dziwnie, tak jakby prezentował to co wykonał dla jakiegoś janusza, a nie swoje dziecko ( ͡° ͜
@mirabelka2137: Powiedzmy, że jeden zestaw kuźnia lego ma 30cmx30 cm, a powyższa makieta ma jakieś 2,1 x 2,1. Więc u podstawy zmieścilo by się 49 kuźni. Zaokrąglomy do 50. Lego kuźnia ma w zaokrągloniu 2100 elementów. Więc sama podstawa ma jakieś 105tys. Dodajmy jeszcze jeden zestaw 50 kuźni na level wyżej. Więc można by liczyć spokojnie ponad 210tys części. Kosztowo za 100 kuźni można by się pewnie hurtowo zamknąć w 70tys
Nie wie ile jest figurek ale jeśli dobrze zrozumiałem szarych elementów „zamku” jest ok 21 000


@clas: nie ma opcji. Dokładnie to on powiedział, że 21k tych bricków 1x2 z fakturą cegły jest. Szarych klocków to ja mam koło 29k (DG, LG, DBG, LBG) i większość ich wykorzystałem żeby zbudować skały na mojej makiecie. A w najwyższych miejscach te skały mają koło 35 cm wysokości. Tutaj zamek sięga dużo wyżej (tak
damw - > Nie wie ile jest figurek ale jeśli dobrze zrozumiałem szarych elementów „zam...

źródło: comment_1664024801aJMOdFoQn8kWFZSy81Rlxc.jpg

Pobierz
Koszt wdg mnie to 30-100k

Bo to z reguły nie startuje się od zera tylko ma się jakąś bazę.


@MojszeZimmerman: chyba dolarów i to na każdą ćwiartkę zamku xD
W najlepszych pod względem opłacalności zestawach, cena za klocka spada do ~15-20 groszy za sztukę. A masz wtedy większość elementów, z którymi nie ma co zrobić. Tutaj masz specjalnie dobierane elementy, więc pewnie będziesz miał średnią cenę 40-60 groszy od sztuki średnio
Nie wie ile jest figurek ale jeśli dobrze zrozumiałem szarych elementów „zamku” jest ok 21 000


@clas: nie ma opcji. Dokładnie to on powiedział, że 21k tych bricków 1x2 z fakturą cegły jest. Szarych klocków to ja mam koło 29k (DG, LG, DBG, LBG) i większość ich wykorzystałem żeby zbudować skały na mojej makiecie. A w najwyższych miejscach te skały mają koło 35 cm wysokości. Tutaj zamek sięga dużo wyżej (tak
Optymalizując kolory i klocki, detale i mając już jakąś bazę zmieścisz się w stówie


@MojszeZimmerman: ale OP nie pytał o optymalizację, tylko ile może kosztować zbudowanie tego zamku z filmiku :P