Wpis z mikrobloga

@throaway: mąka to 00, ze stali nie korzystałem, ale polecam kamień wulkaniczny. Niby przez pory w strukturze pochłania wilgoć z ciasta. Tak czy siak, bułki i pizza wychodzą kozak. Ale ja głównie robię bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@throaway: tak naprawdę każda maka będzie git. Kwestia co chcesz od tej pizzy. Zrobisz 10 ciast i będziesz wiedział jaki placek Ci smakuje. Polecam mąkę 00 i kręcić placki.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem kumpla z knajpą,(piec opalany drewnem) gościu ze śmieci robił epicka pizzę. Jak gadałem z Włochami, to pizza to taki ich bigos. Co masz pod ręką to rzucasz na placka i jest git.
  • Odpowiedz
@throaway: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Flour jak zejdziesz sobie w typach trochę niżej to tam masz porównanie. Amerykańcy nazywają to „Bread flour” bo chodzi im o mąkę która ma dużo białka. To jest jedna rzecz której potrzebujesz przy robieniu pizzy. Druga jest niska zawartość popiołu i to już jest typ w numerku. Generalnie większość popularnych polskich mąk ma jakieś śmiesznie niskie zawartości białka w okolicach 9% gdzie absolutnym minimum do pizzy jest 11% a
  • Odpowiedz
@throaway: Ja używam 00 a do wyrabiania hak do ciasta w robocie kenwood. Jak mi się nie chce kombinować to robię pizzę z thermomixa na zwykłej mące 450 i tez wychodzi, raczej wtedy taka domowa picka, ale i tak zawsze lepsza niż mrożona ;)
  • Odpowiedz