Wpis z mikrobloga

A co Ty byś zrobił gdyby Dudeł ogłosił powszechną mobilizację bo ruskie wjechały do Suwałk i szykują się na Białystok? Dostałbyś stary mundur wz. 93, stalowy hełm, rozkonserwowany AKMS i 2 tygodnie unitarki w lasach pod Toruniem.

#rosja #wojna #ukraina

Co byś wtedy zrobił?

  • Idę do wojska 31.8% (349)
  • Staram się uciec 50.1% (551)
  • Niech mnie zamkną w pierdlu, nie będę walczył. 18.1% (199)

Oddanych głosów: 1099

  • 35
Warto budować zestaw umiejętności, który przydaje się w wojsku nie na froncie - C+E logistyka, mechanika pojazdowa, obsługa dronów, skille medyczne albo cyber-infobrokering do łapania tego co wróg wrzuca w sieć.
Jakbym nie miał tutaj nikogo to bym #!$%@?ł… Ale jak sobie pomyśle o rodzinie, dziadkach itp to nie. Oni na pewno by nie uciekli bo cały ich dorobek jest tutaj. My młodzi to się odnajdziemy za granicą ale oni nie. Gdybym po ucieczce dowiedział się np, że onuce gwałcili moje ciotki, zabijali i torturowali moich krewnych kiedy ja siedzę w ciepłym #!$%@?łku to bym chyba z mostu skoczył.
@Scybulko: Różnica też taka, że ruskie wjechały do Suwałk, a nie Polska zaatakowała Czechy i mam iść tam zdychać , bo stary dziadek widzi wyimaginowanych nazistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scybulko: W '39 było sporo młodzieży-narodowców którzy na prawdę byli prześladowani przez sanację. Poszli bez pytania.
W '44 spora część wojskowych była przeciw wywołaniu Powstania Warszawskiego. Jak zostało wywołane poszli bez pytania.