Wpis z mikrobloga

@Vamyss: Za mało #!$%@?. Bardziej tak.

Pan wolski wykorzystał okno możliwości, windoł of oportuniti, i dokonał skutecznego wykorzystania łańcucha dostaw i powiazań społecznych Pana Wojczała. Ten zwrot piwotu strategicznego , i szybka projekcja siły z wykorzystaniem nowoczesnych sensorów, doprowadziła do asymetryczego wyrównania sił. Bo jak wiemy gówno-wojna jest sposobem, a nie walką wykorzystującą środki symetryczne. Na chwile obecną panuję tak zwana mgła wojny (ang. fog of war), i oczekujemy na mobilizacje
@Vamyss: Wojczal zaprezentował doktrynalne nie, niezależne od faktów, nawet przy wszystkich wadach i błędach ANW.
- flota jest zbędna – ma marginalną rolę i zajmuje się dostarczaniem strat oraz terroryzmem żywnościowym, a Morze Czarne to nie Bałtyk
- lotniska zniszczone w 24h – zostały zniszczone, nie 100% i nie w 24h ale przepowiednia bliżej niż dalej trafności
- lepiej wpuścić Rosjan w głąb kraju – militarnie to oczywiście pozytywna ewaluacja? Wpuścili,
@Vamyss: Bardzo możliwe, że chociaż część tych elementów z ss byłaby zgodna z rzeczywistością gdyby nie fakt, że Rosja to biedna, #!$%@? armia opierająca się na standardach z okresu zimnej wojny, a cała ta doktryna Gierasimowa o współczesnej przewadze cyber i informacji nad przeciwnikiem jest po prostu bujdą na resorach. Podczas gdy Ruskie próbują cokolwiek zrobić ze swoją armią w kierunku nowoczesności po upadku ZSRR to zachód już dawno ich prześcignął
@LuciusMiximus: na razie ta lista to skrót. Trzeba dać się Wojczalowi wypowiedzieć w całości. Ja też zauważyłem punkt o flocie i pierwsze co sobie przypomniałem to to,że Ukraińcy w zasadzie na początku konfliktu zatopili sahajdacznego i zostali bez floty w konflikcie który wygrywają. Kilka punktów też bym się czepił,ale to na razie skrót, może w rozwinięciu będzie miał rację

- lotniska zniszczone w 24h – zostały zniszczone, nie 100% i nie
@Vamyss: Poziom Wolskiego jest coraz gorszy. Gość prowadzi kanał na YT, bierze udział w debatach, jest zapraszany do największych mediów, ale debaty z Bartosiakiem się nie podejmie, bo miałby problem z rzekomym złotoustwem Bartosiaka xD Debata o MW ładnie pokazała, że obawa o sztuczki retoryczne jest zupełnie niepotrzebna.

A co do tej tabelki, to jak na razie szału nie robi. Część jest totalnie naciągana. To, co najbardziej boli, to kwestia NATO,
flota jest zbędna – ma marginalną rolę i zajmuje się dostarczaniem strat oraz terroryzmem żywnościowym, a Morze Czarne to nie Bałtyk


@LuciusMiximus: Nie jest, fregaty przeciwlotnicze w programie miecznik dają nam zdolności ochrony krytycznej infrastruktury morskiej takiej jak gazoport. Umożliwiają nam także osłonę statków płynących do polskich portów.

- lotniska zniszczone w 24h – zostały zniszczone, nie 100% i nie w 24h ale przepowiednia bliżej niż dalej trafności


@LuciusMiximus: Praktycznie
No nie wiem, jakaś tabelka w excelu i szczekanie na Twitterze. Wolski to trochę miękka faja, wije się jak piskorz żeby tylko tej rozmowy z bartosiakiem nie było. Słabe to, poziom dziecka w podstawówce.