Wpis z mikrobloga

@cinu4 oczywiście, ale to nie obowiązek. Etyka opiera się na moralności, nie obowiązuje nikogo prawnie a moralność to rzecz płynna ;)
Dobrze, że wspomniałeś o telewizji publicznej, uważasz, że tam ktoś ma jakąkolwiek etykę? Tu masz jednego prezentera, tam bandę funkcjonariuszy którzy robią dużo gorsze rzeczy.
@Scyntylator: nikt nie napisał że to obowiązek. Obiektywizm w książkach historycznych, który przytoczyłeś to też nie obowiązek. Po prostu chodzi o zachowanie profesjonalizmu. A o TVP mam jeszcze gorsze zdanie bo każdy normalny człowiek widzi że to banda uczniów Goebbelsa.
@cinu4: rozumiem że dziennikarza Stanowskiego nie obserwujesz, po drugie to prywatna tv, po trzecie słuchaj ze zrozumieniem, odniósł się do śmieci w kontekście słów Putina a nie jego samego, chciałeś zabłysnąć ale ci nie pykło
@cinu4 zgadzam się z profesjonalizmem, ok, w czasie pokoju takie coś byłoby niedopuszczalne, ale my w takich czasach teraz nie żyjemy. Dlatego też mówię, ta etyka jest płynna, obejrzyj całe przemówienie i powiedz jakie on w Tobie wywołuje reakcję bo mogę się założyć, że na pewno nie pozytywne. Pomyśl też jak byś się wobec nich zachowywał jakbyś wsiadł w samochód i obejrzał wszystkie trupy w np. Mariupolu. Dziwi mnie, że takie słowa
rozumiem że dziennikarza Stanowskiego nie obserwujesz


Co mnie obchodzi Stanowski? On jest jakimś wyznacznikiem tego co dziennikarzowi wypada a co nie? W ogóle bym go dziennikarzem nie nazwał.

po drugie to prywatna tv


Widocznie trzeba się powtarzać. Etyka dziennikarska nie jest zarezerwowana dla telewizji publicznej.

odniósł się do śmieci w kontekście słów Putina a nie jego samego


Chyba jesteś jedynym człowiekiem na ziemi, który to tak zrozumiał.
@cinu4 co do książek, podręczników. Tak, to jest obowiązek, te które fałszują historię są wycofywane przez państwo albo w niepisanym obowiązku - wydawnictwa. Tzn. były wycofywane...
@cinu4 no powiem Ci, że jakby mi zamordowali dwóch kolegów to bym miał w dupie profesjonalizm. To jest życie, nie jesteś zakładnikiem pracy. Wiele osób zapomina, że praca to środek a nie cel. Nadmienię jeszcze, że takie zachowanie to nie jest ośmieszanie się tego dziennikarza a zbrodniarza wojennego, to tam dotrze, to zaboli, i bardzo dobrze.
@Scyntylator: ale jemu nie zamordowali dwóch kolegów. Co to w ogóle za porównanie. Jarosław Kuźniar prowadził poranek w TVN 10 kwietnia 2010. Dowiedział się właśnie, że wielu jego znajomych zginęło a mimo tego zachował profesjonalizm. Do dzisiaj mu się to pamięta i jest za to chwalony. W sytuacji z Putinem dziennikarz po prostu zrobił sobie osobistą wycieczkę słowną, niepotrzebną. I zgadzam się że praca to środek a nie cel, ale co