Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,
Dowiaduje się właśnie, że ktoś tam z rodziny zapłacił komuś 3 stówki i chłop od strzała w zeszły czwartek kupił węgiel - 3 stówki wziął ale wszystko legit, węgiel już opłacony czekają na termin odbioru.
Skoro w tym momencie jest jedna karta możliwa, za spam F5 wywala captche to właściwie jakimi metodami Ci "zawodowi" kupujący mogą to robić. Tauron to wiem, że łatwo oblecieć jak ktoś ma bota, bo tam się liczy szybkość przejścia procesu kupna, a tutaj strona ciagle się wywala, a teoretycznie wszystko sprowadza się do tego, żeby z zalogowanej przeglądarki udało się wczytać stronę gdy węgiel jest na stanie i kliknąć w koszyk.
Niby takie proste, ale kolejny raz mimo zalogowanego konta ok. 15:00 i odświeżania od 16 do 17 dopiero po 16:50 mnie pierwszy raz wpuściło na stronę gdy już nie było co kupować.
Macie jakieś tipy, czy spamować tym f5 (taktyka spamowania F5 tydzień temu poskutkowała tym, że o 15:40 już dostawałem captche do wpisania co pewnie skreślało szanse ), czy czekać aż przekręci do końca i znów? Kwestia farta tylko i wyłącznie? Sprzęcior mam potężny, próbowałem z różnych przeglądarek, cookisy czyszczone, nie czyszczone, światłogody hulają, nawet specjalnie kablem spiąłem zamiast WiFi. Do sklep.pgg.pl mam 7 ms pingu na światłowodzie ( na mobilnym ok 50 więc zakładam że lepiej ze światła, chociaż widziałem że ludziom się udaje na 3G ze starego alcatela kupić) . Dziś miałem taktykę odświeżania co jakieś 5-10 sekund, naprawdę sumiennie to robiłem i ostatni raz widziałem główną o 15:52 a potem już dopiero po 16:50 mi się ukazała.
#pgg
  • 9
@water-watera: kupiłem przy 3 próbie. Z telefonu w sieci play. Logowanie przed 15 żeby się zalogować na spokojnie, odświeżanie strony po 16 ale bez zbędnego spamowania tak żeby dać jej sie spokojnie załadować. (Sprawdzalem kiedy dodali wegiel na sprawdz wegiel ewentualnie zaczynałem odświeżanie w okolicach 16:05-16:10).Na każdej sesji po 2 razy byłem na stronie głównej i wyrąbywało mi się przy dodawaniu do koszyka. Na 3 sesji dodanie do koszyka już się
@thewickerman88: też mi się udało wczoraj orzeszka zawinąć. Czyli przy drugiej próbie. Poprzednia próba była w czwartek i miałem podobny problem do Twojego. Coś mi się wydaje, że jakoś usprawnili to dodawanie do koszyka w ramach wczorajszych prac konserwacyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DJRuraWydechowa: a jak z miesiąc temu pytałem czy to, ze ten śmieszny sklep stoi w 3s i np. mając neta od nich w Katowicach to nie byłoby jakoś łatwiej, to mnie tu wyśmiali xD

Nie sądzę, żeby Play miałpreferencje w ruchu, ale sądzę, ze bezpośrednia wymiana, oraz dystans geograficzny (każda milisekunda) znaczenie mieć może. Z tym, ze prawie kazdy operator wymienia się z 3s, więc myślę, ze np. światłowód z Netii
@sSpoko: Ale biało czerwoną planszę zdążą wyświetlić ;) Gdyby faktycznie serwer był przeciążony, to ludzie dostawali by cały czas timed out'a, a nie te ich śmieszną planszę. Sztucznie limitują ruch na stronie, nie wiadomo na jakiej zasadzie, dlatego wysnułem taką teorię, być może błędną, być może nie, mimo wszystko coś jest na rzeczy.
@DJRuraWydechowa: zwyczajnie PGG ma kiepski sprzęt, a ruch jest filtrowany przez rozwiązania od f5 tak na prawdę admini robią wszystko co umieją by to działało w miarę... ale zainteresowanie jest ogromne - 270k odwołań do strony w każdej chwili... więc gdzie tu spiseg? chcesz żeby to śmigało jak "allegro"? to wtedy powstaną narzędzia które będą miały za zadanie jak najszybciej "klikać" i dopiero #!$%@? węgla zobaczysz xD
@sSpoko: Pachniesz mi kolego adminem w PGG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie no, wiem, że admini nic zrobić nie mogą jak budżet jest ograniczony, wszystko przez osoby na górze, które nie chcą dać pieniążków, skądś to znam.
No nic, dzisiaj liczę na farta, jak co sesję zresztą :D