Wpis z mikrobloga

Bądźmy szczerzy te karty nie są dla graczy, nikt do grania tego o zdrowych zmysłach nie kupi, bo komu potrzebna ładniejsza kałuża w cyberbugu za 10 koła. Teraz widzę że Nvidia porządnie wzięła się za ludzi robiących #grafika3d i #machinelearning i będą nas je*ac a my będziemy potulnie płacić, zeby ustawić większy trace depth i lepszą kaustykę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
@droik: do grafiki3d karta nie jest potrzeba jakaś super, ogarniałem sceny z milionami poly na 8800GTX, a jak ktoś bardzo potrzebuje to są karty dedykowane do grafiki3d a nie gierkowe.

Za to do VR taki nowy rtx,to będzie coś :)
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: ta ale teraz sa renderery GPU, a kiedys GPU nic nie dawalo.

To jest dobro luksusowe u nas, jak se czytam reddity 3d to tam komputer do pracy za 5k USD to nie jest jaks szoker. Wlasciwie w wiekszosci branż masz drogie sprzęty do prowadzenia działalnosci, a robienie grafiki 3d jest dalej tanie. #!$%@? fotel stomatologiczny to wydatek 5-20k pln, komputer za 5-20k pln jest jego odpowiednikiem, przy czym
  • Odpowiedz
@einz: ale to dalej chyba dedykowane rozwiązania są lepsze. W robocie mamy Nvidia Quadro.
Z resztą się zgadzam :) W 2015 jak składałem kompa pod 3d, to wyszło 12k pln. Dziś na konfiguratorze komputronika zestaw jaki bym chciał dochodzi do 20k :D
  • Odpowiedz
blendrze np


@hekktik: xD
A jakie znaczenie dla użytkownika domowego ma, czy będzie 30 minut na klatkę czy 15min, jak byle shot na 100 ramek i tak się będzie renderował kilka nocy, a profesjonalny grafik wyśle render na farmę i będzie to 100 kompów na raz ogarniać. A jak nie pracujesz z animacją i masz do wyrenderowania 1 klatkę to kwestia rendertime jest w ogóle pomijalna, zresztą sam render to
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: no tak, bo w blenderze robia ludzie modelujacy ponczki w domu. akurat mam kontakty z ludzmi w tej branzy i #!$%@? najnowsze rtxy 3xxx gdy tylko mogli je dostac do kupna a nie zadne quadro, jak ktos ci juz zreszta wyjasnil
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: chlop akat miał racje, do 10gb vramu zmiescisz duzo projektów, Quadro to jest karta z poprzedniej dekady która nic nie daje, a renderowanie GPU i Blender to są narzędzia z obecnej epoki a nie mrzonka. Ja też tak myslalem ze GPU rendering to bajki, ale #!$%@? zobacz sobie benchmarkową scenę redshifta i zobacz w ile ją liczy 4090 xD w #!$%@?ą minutę, pozdro i tyle w temacie, farmazonisz.
  • Odpowiedz