Wpis z mikrobloga

Może jestem głupi, ale dopiero teraz się dowiedziałem, że okna plastikowe mają tryby zimowy/letni/neutralny.
Przez 6 lat jak mieszkam zawsze pizgało mi w zimę, w tym roku kupiłem uszczelki i na szczęście wpadł mi artykuł, który mówił o zmianie ustawienia okna na tryb zimowy!

Wiem, że to nic spektakularnego, ale chodzę od rana nakręcony, że mi w zimę nie będzie wiało, bo wszystkie okna miałem ustawione na tryb letni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś też nie wie i jak ktokolwiek zaoszczędzi chociażby 10 zł dzięki tej informacji to będzie sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Instrukcja:
Otwieramy okno, szukamy śrubek z oczkiem imbusowym (zarówno na oknie jak i okuciu, po całej długości na górze i dole i od strony gdzie są zawiasy). Śrubki czasem mają różne oznaczenia - kreski, kropki itd. Jak kropka jest do środka to mamy tryb zimowy, jak kropka jest na zewnątrz okna to tryb letni a jak kropka jest na dole, to tryb neutralny (jesień/wiosna)

#diy #majsterkowanie #chwalesie #porady #ogrzewanie #zima #zimno #tipy
blunch - Może jestem głupi, ale dopiero teraz się dowiedziałem, że okna plastikowe ma...

źródło: comment_1663660049WUmOZ2YUUh5A7J0LqbS87F.jpg

Pobierz
  • 209
cytowany tekstNatomiast inna sprawa jest ze cześć ludzi nigdy nie ustawia na wentylacje


@muak47

Może dlatego, że nie chcą mieć hałasu? Wiele osób mieszka w miastach tuż obok głównej drogi krajowej, po których jeżdżą regularnie ciężarówki i tzw. tiry.
Zgodnie z normami masz w domu a nawet w blokach PRL coś takiego co się nazywa wentylacja


@muak47: I polega ona na tym że przez nawietrzniki na oknach / rozszczelnione okna powinno cały czas nawiewać świeże powietrze, a wylatywać kratkami w łazience i kuchni. Te kratki wentylacyjne to wylot zużytego powietrza a nie nawiew świeżego. Natomiast jak zatkasz nawiew czyli okna to i wylot przestanie działać bo zostanie zaburzony grawitacyjny ciąg
asiajasiabasia - > Zgodnie z normami masz w domu a nawet w blokach PRL coś takiego co...

źródło: comment_16636750661ArUlCc9pW7LjRCmI56Kzf.jpg

Pobierz
@asiajasiabasia: Dlatego jak pisałem od wietrzenia jest ustawienie okna na wentylacje, a nie rozszczelnianie uszczelek poprzez gemganie ta śruba. Okna ma być szczelne i ma z niego nie wiać od wentylacji jest pozycja klamki na wentylacje a nie rozszczelnianie docisku okna