Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #polska #ukraina #wojsko #czolgi

Koreański BWP AS-21 Redback, produkowany przez Hanwha Defense i rozważany do pozyskania Siły Zbrojne RP, zostanie w październiku zaprezentowany w Polsce. Koreańska spółka planuje także otworzyć biuro oddziału w Polsce oraz punkt wsparcia w cyklu życia dla haubic K9A1. Jednocześnie trwają rozmowy z polskimi firmami w temacie zwiększenia zakresu współpracy przemysłowej, nie tylko w obszarze haubic, ale także w zakresie amunicji, czy systemów artylerii rakietowej.

https://defence24.pl/przemysl/redback-w-polsce-juz-niebawem-hanwha-jestesmy-gotowi-na-nowe-inwestycje
Pobierz
źródło: comment_1663608465m7XaSzt0pJVdqGKkqx8W68.jpg
  • 31
@ArtBrut zagrożenie musi być naprawdę duże skoro socjaliści z PiS tak panicznie dokonują zakupów właściwie wszystkiego co jest dostępne jak najszybciej.
@TheGreenBastard

bajzel to my mamy teraz :p

idzle jednak w końcu ku lepszemu. niedlugo (kwestia kilku lat)

Myślał indyk o niedzieli... Pamiętam jak było z caracalami, pierwsze sztuki już robili a naszym się odwidziło i do dziś nie mamy nic.
Myślał indyk o niedzieli... Pamiętam jak było z caracalami, pierwsze sztuki już robili a naszym się odwidziło i do dziś nie mamy nic


@pss8888: Rezygnacja z caracali była dobrą decyzją na tamten moment.

Na co nam były śmigłowce bez jakiejkolwiek OPL? Wywalenie hajsu w błoto.
Nie było tematu niewystarczającej ochrony przeciwlotniczej.


@pss8888: wiem że nie było, co mnie martwi xd

Nie zmienia to faktu, ze kupowanie śmigłowców w momencie gdy każdy stopień OPL leży, to wywalenie hajsu w błoto.

Inwestycję w obronność powinno się realizować od najważniejszych programów, a nie od mało ważnych. Bo obok śmigłowcowe było kilka programów średnio ważnych i bardzo ważnych.

W sumie nie dziwi mnie że prawię nikt tego nie kuma ¯\_(ツ)_/¯
@pss8888: czyli kolejny gość co nie ma zielonego pojecia o obronności i militariach, ale sie wypowiada jakby był specjalistą, iks de xD

no tak, bo w czasie wojny, jakby np wybuchła rok, temu to te smigłowce niewyobazalnie podniosłyby zdolnosci bojowe ;p

cos ci powiem, wcale nie podniosłyby wzdolności bojowych, nawet jakby zamówili ich i dostarczyli 1000. ale aby to wiedziec, trzeba mieć minimum swiadomości o tym jak działa uzbrojenie w XXI